Ako získať airdrop nového forku siete Ethereum?

Držitelia ETH majú možnosť získať nové tokeny, ktoré budú dostupné vo forku siete Ethereum.

od Simona

Newsletter news

Väčšina vývojárov siete Ethereum vydáva posledné opravy aktualizácie siete známej ako The Merge. Malá skupina však pracuje na niečom inom. Ich cieľom je udržať si zdroj príjmu.

Kto pracuje na forku ETH a prečo?

Malá skupina vývojárov vedená čínskym minerom Chandlerom Guom chce vytvoriť fork k existujúcej sieti Ethereum. Neprejde na algoritmus Proof of Stake konsenzu, ale zostane Proof of Work.

Guo bol horlivým zástancom Ethereum Classic. Fork, ktorý bol vytvorený po hacknutí The DAO v roku 2016. Incident rozdelil komunitu a Guo zostal na starom blockchaine, ktorý je teraz známy ako Ethereum Classic.

V roku 2022 sa zúčastnil na konferencii Mining Disrupt v Miami. Tam sa stretol s kolegami a dozvedel sa, že mnoho čínskych baníkov skrachovalo po tom, čo úrady zakázali všetky aktivity súvisiace s kryptomenami. Najprv nechcel nikomu pomôcť. Neskôr však zverejnil správu na WeChat s otázkou, čo si ľudia myslia o navrhovanom forku.

Čoskoro mu začali telefonovať baníci. Sťažovali sa, že ak sa Ethereum prejde na Proof of Stake, budú v núdzi. S Guom sa podelili aj o kontakty niektorých vývojárov Ethereum pracujúcich na riešeniach vrstvy 2 po migrácii siete. Guo potom oslovil čínsku kryptomenovú komunitu a našiel 60 dobrovoľníkov na podporu forku.

Systémy overovania Proof of Work, ako sú Ethereum a Bitcoin, využívajú veľa elektriny na overovanie transakcií a vytváranie blokov. Baníci musia kupovať drahé zariadenia, platiť účty za elektrinu a platiť mzdy. Ich zisky sú mince, ktoré dostávajú ako odmenu za vytváranie blokov.

Po inovácii The Merge nebudú baníci v sieti Ethereum potrebný. To znamená, že mnohým ľuďom zostane drahé vybavenie a žiadne peniaze. Preto podporili myšlienku forku.

The Merge

Ako sa pripraviť na airdrop?

Guo povedal, že nový blockchain bude rozdávať nové tokeny držiteľom ETH prostredníctvom airdrop. Bobby Ong, spoluzakladateľ spoločnosti Coingecko, dal niekoľko tipov, ako získať nové tokeny ETH. Peňaženka alebo burza, na ktorej je uložené ETH, musí podporovať nový fork.

Tvorca blockchainu Tron Justin Sun povedal, že jeho kryptomenová burza Poloniex bude podporovať všetky Proof-of-Work tokeny Ethereum.

Chainlink zase oznámil, že po aktualizácii The Merge nebude podporovať Proof-of-Work forky.

Tí, ktorí majú ETH v aplikáciách druhej úrovne, ako je Arbitrum alebo Optimism, budú musieť nasmerovať svoje tokeny ETH PoW do hlavnej siete. Všetky zabalené ETH v základnej sieti budú musieť byť „nasadené“ a všetky ETH stiahnuté z fondu likvidity. Požičiavanie tokenov z protokolov ako Compound alebo AAVE môže mať tiež zmysel, keďže ETH PoW dostanú všetci držitelia ETH v čase vytvorenia snímky siete.

Niektorí analytici odporúčajú opatrnosť, pretože forky často končia bez podpory používateľov alebo vývojárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár