Žiješ v Nemecku? Z kryptomien platiť daň nebudeš

od Simona

Nemecké ministerstvo financií urobilo niekoľko zmien vo svojej politike kryptomien. Úrady odhalili, že predaj bitcoinov a etherea nebude zdanený, ak jednotlivci budú držať aktíva dlhšie ako jeden rok.

Daň z kryptomeny v Nemecku

Nemecké ministerstvo financií zverejnilo list o zdaňovaní príjmu digitálnych aktív ako bitcoin (BTC) a ethereum (ETH).

Po spolupráci s najvyššími daňovými úradmi spolkových krajín sa zákonodarcovia rozhodli oslobodiť predaj BTC a ETH od dane, má to však háčik. Tieto aktíva musia byť v držbe investorov dlhšie ako 12 mesiacov. Táto zásada bude platiť aj vtedy, keď boli kryptomeny použité na stakovanie alebo požičiavanie.

„Pre súkromné ​​osoby je predaj nakúpených bitcoinov a etherea po roku oslobodený od dane.“

Predtým sa digitálne aktíva používané pri stakingu museli držať desať rokov, aby boli oslobodené od dane.

Ministerstvo zdôraznilo, že je to prvýkrát, čo sa táto téma otvára v celoštátnom jednotnom administratívnom výklade.

Predstavitelia prisľúbili, že budú naďalej riešiť politiku zdaňovania digitálnych aktív a riešiť všetky vznikajúce problémy. Za týmto účelom budú úzko spolupracovať s federálnymi daňovými úradmi a vládnymi inštitúciami.

Ministerstvo dospelo k záveru:

„Samozrejme, blížiacim sa oficiálnym zverejnením ÚFM sa naša diskusia na túto tému nekončí, ale má nepriamy efekt. Rýchly rozvoj sveta kryptomien zaručuje, že nám nedôjdu témy. Už sa pracuje na doplňujúcom liste ohľadom povinnosti súčinnosti a evidencie.“

dane kryoptomien v nemecku

Nemecko priateľské voči kryptomenám

Nemecko sa nedávno dostalo do popredia na scéne kryptomien. Nedávna štúdia spoločnosti Concub odhadla, že európska krajina bola v prvom štvrťroku 2022 národom, ktorý najviac podporuje kryptomeny na svete.

Spoločnosť podčiarkla pozitívny prístup Nemecka k sektoru a rastúci počet miestnych peňažných inštitúcií pripravených vstúpiť na trh.

Jedným z takýchto príkladov je zámer Sparkasse (popredná finančná skupina v krajine) poskytovať služby v oblasti kryptomien svojej užívateľskej základni približne 50 miliónov ľudí.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár