Karta Binance – všetko, čo potrebujete vedieť

od Martin Tkáč

Kryptomenové karty si v poslednej dobe získali veľkú popularitu. Jednou spoločnosťou, ktorá už má vlastnú krypto debetnú kartu, je Binance. V dnešnom článku sa pozrieme na produkt tejto porednej burzy. Dozviete sa, ako karta funguje, ako si ju objednať, aké poplatky sú spojené s jej používaním, jej výhody a mnoho ďalších. Poďme na to!

Na čo sa spoločne pozrieme?

 

Čo je karta Binance

Karta bola pôvodne predstavená svetu v marci minulého roku po tom, ako Binance získala spoločnosť Swipe. Nakoniec sa spoločnosti podarilo vydať kartu vo vybraných európskych krajinách až v septembri 2020.

zdroj: binance.com

Karta podporuje hlavné kryptomeny ako bitcoin (BTC), binance coin (BNB), ethereum (ETH), swipe (SXP) a vlastný stablecoin – Binance USD (BUSD). Okrem toho môže používateľ platiť aj v niekoľkých ďalších altcoinoch. Úplný zoznam dostupných mincí nájdete na obrázku nižšie:

Kryptomeny sa v čase transakcie prevádzajú na fiat menu v reálnom čase. Užívateľ má tiež možnosť použiť fiat menu.

Keďže Binance je debetná karta Visa, môže ju používať viac ako 60 miliónov obchodníkov v 200 krajinách a teritóriách po celom svete.

Ako získať kartu Binance?

Ak chcete získať kartu Binance, musíte odoslať žiadosť priamo na webovú stránku platformy. Ak ešte nemáte účet Binance, budete si ho musieť najskôr vytvoriť. Nezabudnite však, že o kartu Binance môžete požiadať iba vtedy, ak je váš účet overený KYC 2.

Na dosiahnutie KYC úrovne 2 na Binance budete musieť nahrať fotografiu platného preukazu totožnosti a overiť svoju adresu. Overenie účtu zvyčajne netrvá dlho. Je však potrebné mať na pamäti, že kryptomeny priťahujú čoraz viac investorov, čo môže celý proces oddialiť.

Keď dosiahnete úroveň 2 KYC, môžete si kartu objednať kliknutím sem. Dokončite objednávku karty podľa pokynov na obrazovke. Po dokončení tohto procesu okamžite dostanete virtuálnu kartu. Fyzická karta príde o niečo neskôr, do našej redakcie prišla asi za 2 týždne.

Po prijatí karty prejdite na sekciu Binance do sekcie Card Wallet a stlačte tlačidlo Aktivovať. Teraz zadajte číslo CVV, ktoré sa nachádza na zadnej strane vašej fyzickej karty. Po dokončení postupu vám bude predložený štvormiestny PIN kód.

Nezabudnite, že ak svoju kartu neaktivujete do 45 dní od zadania objednávky, automaticky sa deaktivuje.

Ako vyzerá karta Binance?

zdroj: binance.com

Karta Binance vyzerá, že je vyrobená z exotických materiálov.  V súčasnosti neexistuje možnosť prispôsobiť vzhľad karty. Nie je sa však na čo sťažovať. Čierno -strieborná, monochromatická farebná paleta je veľmi elegantná. Do oka padne aj minimalistický text a logo Binance.

Konfigurácia karty Binance

Karta automaticky nečerpá finančné prostriedky zo zostatku kryptomeny Binance. Na to, aby ste ho mohli použiť, musíte najskôr previesť finančné prostriedky zo svojej spotovej peňaženky (predvolená peňaženka Binance, ktorá drží vaše aktíva a umožňuje vám vkladať a vyberať finančné prostriedky) do samostatnej peňaženky na karty.

Kartu je možné nabiť pomocou fiat meny aj kryptomien. Binance vám tiež umožňuje zvoliť si poradie, v akom sa budú zdroje sťahovať z vašej peňaženky. Ak napríklad nastavíte euro a BNB ako prvé, karta najskôr zúčtuje z vášho zostatku v eurách. Po vynaložení všetkých EUR vám budú ďalej účtované poplatky v Binance Coin (BNB).

Ak sú vaše finančné prostriedky už na karte, môžete ich minúť kdekoľvek, kde je akceptovaná karta Visa. Platforma ponúka aj šikovnú možnosť automatického dobíjania. Môžete nastaviť minimálny zostatok, ktorý ak klesne pod určitú úroveň, prevedie finančné prostriedky z vašej spotovej peňaženky.

Zaujímavou funkciou je tiež integrácia s Google Pay a Samsung Pay. Vďaka tomu môžu používatelia uskutočňovať bezkontaktné platby pomocou technológie NFC.

Výhody, limity a poplatky karty Binance Card

Hlavnou výhodou karty Binance Card je systém cashback, ktorý vám umožňuje vrátiť až 8% za nákupy. Cashback sa vypláca v BNB a výška odmeny závisí od toho, koľko BNB máte aktuálne vo svojich peňaženkách Binance. Presný rozpis cien je uvedený v tabuľke nižšie:

zdroj: binance.com

Svoje cashbacky si môžete skontrolovať v histórii transakcií spolu s pôvodnými nákupmi. Môžu mať jeden z troch stavov:

  • Čakajúce, čo znamená, že sú vypočítané, ale zatiaľ nie sú vo vašej peňaženke.
  • Dokončené, to znamená, že už boli odoslané do vašej Spot peňaženky.
  • Zamietnuté, čo znamená, že transakcia nespĺňa podmienky pre cashback.

Samotný cashback sa udeľuje mesačne. Je tiež potrebné poznamenať, že percento cashbacku je založené na priemerných držbách BNB za posledný mesiac. To znamená, že na odomknutie vyšších odmien musíte čakať a držať BNB celý mesiac. Pozitívne je, že prvá karta je úplne zadarmo. Ak ho však stratíte, za každý ďalší budete musieť zaplatiť 25 EUR. Okrem toho vám nebudú účtované žiadne mesačné ani ročné poplatky za údržbu.

Pokiaľ ide o limity, virtuálna karta má v súčasnosti denný limit výdavkov 870 EUR. Limit pre fyzickú kartu je oveľa vyšší, a to 8 700 EUR. Denný limit na výber z bankomatu je 290 EUR. Akékoľvek ďalšie poplatky nájdete v nižšie uvedenej tabuľke:

zdroj: binance.com

Oplatí sa používať kartu Binance?

Aby ste dosiahli plných 8% cashback z nákupov, musíte mať vo svojej peňaženke Binance minimálne 6 000 BNB. V súčasnosti sú to približne 2 milióny USD BNB. Druhá úroveň, ktorá odomkne 2% cashback, vyžaduje iba 10 BNB alebo približne 3 400 dolárov.

Nie sú to veľmi dostupné sumy pre začiatočníkov, ktorí práve začali s kryptomenami. Binance však ponúka minimálne 0,1% cashback, vďaka ktorému môžu malé výnosy získať aj ľudia, ktorí žiadne Binance Coins nemajú.

Skutočnosť, že odmeny cashback súvisia iba s BNB, je trochu sklamaním. Znamená to, že niekto, kto má napríklad veľa BTC, nedostane výhodné bonusy. Ak máte veľkú investíciu v BNB, odmeny, ktoré ponúka Binance, sa zdanlivo vyplatia.

Zhrnutie

Kryptomenová karta Binance je skutočne pekne vyzerajúca debetná karta, ktorou môžete platiť takmer kdekoľvek. Problém je, že za kryptomeny nakoniec neplatíte. Vaše akcie sú prevedené na fiat meny. Z pohľadu predajcu ste stále pravidelným zákazníkom, ktorý platí tradičnými peniazmi. To trochu odporuje celému étosu byť nadšencom kryptomien a ukladá investorom daňovú povinnosť.

Snom je, samozrejme, aby kryptomeny boli natívne a bez sprostredkovateľov akceptované predajcami. Zdá sa však, že je to len otázka času a prijatia. Niekoľko spoločností na celom svete už prijíma kryptomeny ako platobný prostriedok za svoje služby alebo tovar.

Karta Binance je najlepšia pre skalných fanúšikov BNB, ktorí chcú aktívne míňať svoje peniaze. Môžete ho však získať zadarmo. Nezáleží teda na tom, či si ho objednáte. Možno sú tieto karty dôležitým krokom k skutočnému masovému prijatiu.

V našej redakcii sme testovali niekoľko platobných kariet od Coinbase, Wirex a ďalšie ale musíme povedať, že karta Binance sa stala našou obľúbenou.

zdroj: binance.com, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

2 komentáre

Simona Tublerová 7. mája 2022 - 21:47

Dobrý večer ako je to s ročnými daňami kedy musim už podávať keď mám viac ako 1000BTC alebo viac? Ďakujem za odpoveď

Martin 5. júla 2022 - 21:13

Dobrý deň, daň platíte len ak ste mali zisk. To znamená ak ste kípili spomínaných 1000 BTC napríklad za 30 000 USD a dnes ich predávate za 18 000 USD nemáte zisk – teda daň neplatíte. V opačnom prípade áno.

Zanechaj svoj komentár