Bitcoin s novým ATH! Nárast BTC pokračuje

Nový týždeň a Bitcoin s novým ATH. Cena najpopulárnejšej kryptomeny na trhu opäť dosiahla rekord a tentoraz nejde len o niekoľko desiatok USD. V pondelok ráno bitcoin prekonal hranicu 71 000 USD, no jeho cena naďalej kĺže. Nábeh BTC pokračuje v tom najlepšom, pričom do halvingu zostáva už len 39 dní!

od Martin Tkáč

Bitcoin s novým ATH – história sa odohráva pred našimi očami

Rekordný kurz bitcoinu z minulého týždňa je už minulosťou. Pondelok priniesol prudký nárast hodnoty kryptomeny Satoshiho Nakamota a tá prekonala psychologickú hranicu 71 000 USD za mincu. Bitcoin s novým ATH je jasným znakom toho, že trh stimuluje popularita BTC ETF.

Bitcoin z novým ATH!

To všetko sa deje ešte pred halvingom, pričom do jeho konca zostáva už len 39 dní. Stojí za zmienku, že na konci roka 2023 bol scenár, podľa ktorého bitcoin dosiahol ATH v prvom štvrťroku nového roka, skôr zbožným želaním než reálnym priebehom udalostí. Analytici si kládli otázku, ako ETF BTC ovplyvní trh a či to bude pozitívne alebo možno negatívne.

Dnes je jasné, že náboj BTC spôsobený zavedením spotových ETF založených na bitcoinoch prekonal očakávania, čo potvrdil aj bitcoin s novým ATH. Rastúci záujem o kryptomeny znamená, že nový ATH bitcoinu pred halvingom  nie je predikciou analytikov, ale faktom.

Trh sa ženie za lídrom – nárasty najpopulárnejších altcoinov

Nedá sa poprieť, že bitcoin so svojím novým ATH poháňa celý trh kryptomien ako zotrvačník. Postupné rekordné úrovne kurzu BTC spôsobujú, že aj ostatné kryptomeny na trhu idú nahor. ETH pred víkendom prekonal psychologickú hranicu 4 000 dolárov, ktorá bola naposledy zaznamenaná v roku 2021. Nahor idú aj ďalšie populárne mince, ako napríklad solana.

Za zmienku stojí, že SEC v súčasnosti skúma žiadosti o spustenie spotových ETF založených na ETH. Hoci sa posudzovanie žiadostí zatiaľ odložilo na 23. mája, existuje toľko indícií, že americký regulačný orgán bude musieť schváliť žiadosti gigantov, ako sú BlackRock a Ark Invest. Všetko sa bude diať už po halvingu BTC, čo by mohlo priniesť ďalší veľkolepý nárast cien kryptomien. Šialenstvo okolo kryptomien pokračuje vo veľkom.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár