Bitcoin vstupuje do nebezpečnej zóny: je to korekcia pred halvingom?

Na trhu v súčasnosti prebieha korekcia. Ide o typické ochladenie sentimentu pred halvingom. Samotný Bitcoin vstúpi do "nebezpečnej zóny", ale odborníci zostávajú býčí.

od Martin Tkáč

Bitcoin a korekcia

Jeden bitcoin dnes stojí približne 68 500 USD, čo je o 3,8 % viac ako včera a o 0,37 % menej ako za celý týždeň. Je teda to najhoršie za nami?

Za 2 dni bitcoin oficiálne vstúpi do „nebezpečnej zóny“ , kde sa začínajú historické poklesy pred zdražovaním

– napísal Rekt Capital na X.

A skutočne, v minulosti cena kráľa kryptomien klesla v období 14 až 28 dní pred halvingom. V roku 2016 bitcoin počas tohto obdobia klesol o 40 % a v roku 2020 o 20 %.

Ďalší halving sa uskutoční online 20. apríla (samozrejme, tento dátum sa môže zmeniť, pretože všetko závisí od miery schvaľovania blokov. Niektoré poklesy sú už za nami, ale v žiadnom prípade nie 20 %. Je možné, že je to dôsledok toho, že situáciu zachránil dopyt zo strany ETF.

Šéfovia Crypto.com a Binance sú v súvislosti s BTC optimistickí

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Richard Teng na konferencii v Bangkoku povedal, že očakáva, že bitcoin bude naďalej lámať rekordy a do konca roka prekoná hranicu 80 000 USD. Dodal, že býčí trh sa „práve začína“.

Všimnite si, že sme len v marci a kryptomena už dokonca prekonala hranicu 73 000 USD. Zdá sa, že do konca roka by sa mohla ocitnúť oveľa vyššie ako len na úrovni 80 000 USD.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Crypto.com Kris Marszalek zasa 15. marca pre CNBC povedal, že nedávny pokles ceny bitcoinu je „zdravý“. Očakáva „stabilný rast“ ceny a „menej prudké pohyby“.

Zatiaľ však cena bitcoinu naďalej rastie vo vlnách, a to pomerne vysokých. Nasleduje ether, ktorý dnes stojí 3622 USD, ktorého kurz od včera vzrástol o 3,5 %. Na sedemdňovej báze však investori stále klesli o 5,7 %.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár