Robert Kiyosaki s bláznivou predpoveďou o bitcoine! Alebo má predsa len pravdu?

Nedávny vzostup bitcoinu, ako to už býva, spôsobil, že sa o tejto kryptomene v médiách píše čoraz viac. Okrem toho sa známi analytici delia o svoje predpovede týkajúce sa budúceho ocenenia BTC. Robert Kiyosaki priznal, že očakáva zdraženie bitcoinu už v tomto roku, a to až na úroveň 300 000 USD. Má to, čo napísal na X, predsa len zmysel?

od Martin Tkáč

Robert Kiyosaki predpovedá kurz bitcoinu

Kiyosaki už mnoho mesiacov opakuje ako mantru: kupujte bitcoin, zlato a striebro. Spočiatku sa mu mnohí vysmievali, ale tí, ktorí mu dôverovali, teraz počítajú, koľko percent za posledný rok zarobili.

Pred niekoľkými dňami bitcoin vyryl na grafoch mnohých mien novú ATH (či prerazil ATH dolára, je trochu sporné, ale to je druhoradé). Zlato tiež začalo stúpať na cene. Čo teda teraz radí autor populárnych kníh o finančnej inteligencii? Pre oneskorencov rýchly nákup bitcoinu alebo jeho časti. Dokonca aj veľmi malú.

Najväčšou chybou, ktorú môžete urobiť, je otáľať. Je dôležité začať investovať do BTC, aj keď len za 500 USD. Ďalšia zastávka – 300 000 USD za bitcoin v roku 2024.

– napísal na X.

Zbláznil sa Kiyosaki?

Otázka v nadpise sa netýka samotnej rady kúpiť bitcoin. Dnes sa zdá byť rizikovejší ako pred niekoľkými týždňami (faktom prelomenia ATH), ale stále by sa mohol ukázať ako ziskový. Mám na mysli Kiyosakiho predpoveď ceny 300 000 USD za 1 BTC? V tomto cykle je to teoreticky možné, ale je to už tento rok?

Bitcoin zatiaľ z cyklu na cyklus slabne. Dôvodom bolo, že trh kryptomien bol od býčieho trhu k býčiemu trhu likvidnejší, a tak ho väčší prílev kapitálu ovplyvňoval menej. Až na to, že teraz sa niečo zmenilo.

Tým „niečím“ sú ETF, vďaka ktorým na blockchainový parket prichádza kapitál od skupiny investorov, ktorí doteraz stáli bokom a len sa prizerali. Z rôznych dôvodov. Niektorí (napr. inštitúcie) jednoducho čakali na ETF, iní (starší investori) mali technickú bariéru, ktorú museli prekonať (potreba vytvoriť portfólio). Teraz títo jednotlivci a subjekty vstupujú na trh prostredníctvom fondov. Aj preto cena bitcoinu od začiatku roka rastie takým tempom.

Existuje teda šanca, že bitcoin bude na úrovni 300 000 USD, a to už v tomto roku? To nikto nevie. Pokiaľ však nepríde žiadna čierna labuť, môže nás kryptomena tento rok pozitívne prekvapiť viac než raz.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár