Joe Biden chce obmedziť AI. Dôvodom je deepfake a nebezpečenstvo ovplyvňovania volieb

Nedávny prejav Joea Bidena priniesol množstvo informácií o pripravovaných nariadeniach týkajúcich sa umelej inteligencie. Americký prezident chce obmedziť AI, zatiaľ čo generátory hlasov AI, sa stali hlavným cieľom. Všetko je zamerané na ochranu nadchádzajúcich prezidentských volieb v USA pred podvodmi pomocou AI.

od Martin Tkáč

Prezident USA chce obmedziť AI, aby ochránil občanov pred hrozbami

Prezidentská kampaň v Spojených štátoch je v plnom prúde. Občania USA si už v novembri zvolia nového prezidenta. Ukazuje sa však, že šesť mesiacov pred voľbami sa začínajú objavovať prvé opatrenia založené na umelej inteligencii, ktoré majú ovplyvniť výsledky volieb. V januári tohto roku si obyvatelia New Hempchire vypočuli vo svojich telefónoch samotného Joea Bidena.

Administratíva úradujúceho prezidenta rýchlo pristúpila k zákazu takýchto deepfakes AI, ktoré teraz predstavujú obrovskú hrozbu pre nadchádzajúce voľby. V marcovom prezidentskom prejave Biden zdôraznil, že Amerika musí „skrotiť silu AI“, pričom úlohou štátu je chrániť občanov pred hrozbami, ktoré táto technológia predstavuje. Vodoznaky a kryptografia majú chrániť pred politickými dezinformáciami, hoci v tejto chvíli neboli poskytnuté žiadne konkrétne podrobnosti o tom, ako obmedziť UI.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár