Cathie Woodová: kurz bitcoinu dosiahne úroveň 1 milióna dolárov skôr, ako sa očakávalo!

Cathie Woodová, generálna riaditeľka spoločnosti Ark Invest, sa domnieva, že jeden bitcoin dosiahne cenu 1 milión USD skôr ako v roku 2030. Prečo došlo k zmene jej prognózy?

od Martin Tkáč

Cathie Woodová a výmenný kurz bitcoinu: známa generálna riaditeľka tvrdí, že 1 milión USD za bitcoin uvidíme skôr, ako si myslíme

V rozhovore pre denník New Zealand Herald zo 7. marca bola Cathie Woodová požiadaná o rozhovor o bitcoine. Povedala, že situácia kryptomeny sa zmenila od spustenia BTC ETF v USA. Zmena bola taká veľká, že spoločnosť, ktorej šéfuje, revidovala svoju prognózu kurzu bitcoinu.

Pripomeňme, že predtým Ark Invest tvrdila, že 1 BTC bude okolo roku 2030 stáť 1 milión USD. Dnes sa domnieva, že takúto oblasť grafu navštívi skôr.

Tento cieľ bol stanovený skôr, ako nám SEC dala zelenú, a myslím si, že to bol míľnik, ktorý urýchlil časový plán kurzu BTC.

– vysvetlila Woodová v rozhovore.

Ďalej naznačila, že najväčší prílev inštitucionálneho kapitálu je pred nami. Veď doteraz sa žiadna veľká inštitúcia – ako napríklad Morgan Stanley, Merryl Lynch alebo Bank of America – nezačala skutočne angažovať na trhu BTC. A vzhľadom na to sa údaj 1 milión USD za bitcoin v roku 2030 v súčasnosti javí ako príliš opatrná vízia.

Woodová však odmietla uviesť presnú prognózu. Nevieme teda, či predpokladá, že bitcoin zdražie na 1 milión USD už v tomto cykle. Vzhľadom na súčasnú cenu by však išlo o závratný nárast.

Kurz bitcoinu

Dnes stojí 1 BTC približne 71 000 USD, čo predstavuje skok o 8 % za 7 dní a pokles o 1 % od včera. Naproti tomu 1 ETH stojí približne 3900 USD, čo je nárast o 11 % za týždeň a pokles o 2,5 % od včera.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár