IBIT od BlackRock teraz drží viac BTC ako MicroStrategy!

Podľa údajov BitMEX má IBIT od BlackRock v súčasnosti takmer 198 000 BTC. Týmto ETF od spoločnosti BlackRock predbehol MicroStrategy, pokiaľ ide o kapitál zhromaždený v najstaršej kryptomene na trhu. Stojí za zmienku, že MicroStrategy aj BlackRock budú naďalej aktívne odkupovať BTC, takže pódium by sa mohlo plynule meniť.

od Martin Tkáč

IBIT od spoločnosti BlackRock, ktorá je najväčším držiteľom BTC

Schválenie BTC ETF 11. januára tohto roku spustilo skutočnú lavínu. Trh doslova zaplavila cunami kapitálu od investorov, ktorí sa chceli dostať do odvetvia kryptomien vďaka spotovým ETF založeným na bitcoinoch. Jedným z najväčších víťazov tejto trojmesačnej rally je spoločnosť BlackRock. Podľa údajov, ktoré 8. marca prezentovala spoločnosť BitMEX Research, IBIT od spoločnosti BlackRock už získal 197 943 BTC v hodnote 13,5 miliardy USD. To všetko len za tri mesiace po tom, čo americká Komisia pre cenné papiere a burzy schválila žiadosti.

Stojí za zmienku, že týmto BlackRock predbehol MicroStrategy, pokiaľ ide o držbu bitcoinov. Je to celkom slušný úspech, keďže latka nastavená spoločnosťou MicroStrategy (193 000 BTC) bola rekordná. Spoločnosť Michaela Saylora má v úmysle naďalej dopĺňať bitcoiny, takže nie je nepravdepodobné, že BlackRock a MicroStrategy sa teraz v držbe bitcoinov predbiehajú.

Trh reaguje na šialenstvo okolo ETF BTC. Býčí trh pred poklesom na halvingom

Záujem o IBIT zo strany BlackRock a ďalších BTC ETF spôsobil, že trh s kryptomenami rozkvitol do zelena. Kryptomenová jar prišla s dvojnásobnou silou, vďaka čomu kurz BTC dosiahol svoje nové ATH, ktoré teraz predstavuje 72 000 USD. Je zaujímavé, že mnohí analytici ešte koncom roka 2023 pochybovali o tom, že ETF BTC budú mať takýto pozitívny vplyv na trh.

Získavajú aj spoločnosti, ktoré sa rozhodli investovať do kryptomien. Výborne to vidieť na akciách spoločnosti MicroStrategy (MSTR), ktoré za rok vzrástli až o 642,45 %. Rýchlo sa blíži aj halving bitcoinu, cyklická udalosť, ktorá trh s kryptomenami posilňuje. Zelenú náladu na trhu možno vidieť aj z kurzu ETH, ktorý prvýkrát od roku 2021 prekonal hranicu 4 000 USD. Kryptomena Vitalika Buterina je tak vzdialená už len 800 USD od jeho ATH.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár