Spoločnosť MicroStrategy bude čoskoro vlastniť 1 % všetkých bitcoinov, ktoré boli kedy vytvorené

MicroStrategy, vôbec prvá veľká spoločnosť, ktorá sa rozhodla pravidelne investovať do kryptomien, môže čoskoro vlastniť 1 % všetkých bitcoinov, ktoré boli kedy vytvorené.

od Martin Tkáč

MicroStrategy chce vlastniť každý 100. bitcoin

Spoločnosť MicroStrategy práve oznámila ďalšiu ponuku dlhopisov v hodnote 500 miliónov USD. Za túto sumu chce kúpiť bitcoiny. Dôležité je, že ak nakúpi kryptomeny čoskoro, t. j. za súčasné ceny, bude vlastniť viac ako 210 000 BTC. To je zase 1 % z celkovej ponuky bitcoinov, ktoré budú kedy vytvorené (21 miliónov BTC).

Zo stredajšieho oznámenia spoločnosti sa dozvedáme, že dlhopisy majú byť splatené v roku 2031. Ich úroková sadzba a počiatočný konverzný kurz zatiaľ neboli stanovené.

Spoločnosť MicroStrategy má v úmysle použiť čistý výnos z predaja dlhopisov na nákup ďalších bitcoinov a na všeobecné firemné účely

– uviedla spoločnosť v dokumente.

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť MicroStrategy už dokončila predaj konvertibilných dlhopisov v hodnote 700 miliónov USD so splatnosťou v roku 2030. Nedávno tiež doplnila svoju bilanciu o 12 000 BTC, ktoré nakúpila za približne 69 000 USD za mincu, čím sa celkový majetok spoločnosti zvýšil až na 205 000 BTC.

Investícia do BTC sa spoločnosti zatiaľ bohato vypláca. Ani nie týždeň po poslednom nákupe sa cena bitcoinu dostala už nad 73 200 USD. V čase písania týchto slov stojí 1 BTC naopak 73 400 USD, čo predstavuje skok v cene o 11,5 % za týždeň a 1,3 % od včera. Nerealizovaný zisk spoločnosti MicroStrategy už predstavuje 8 miliárd USD.

Ideálna stratégia pre trh s BTC? DCA!

Na príklade spoločnosti MicroStrategy je vidieť, akou šikovnou stratégiou na trhu je Dollar-Cost Averaging (DCA). V praxi ide o spriemerovanie nákladov na nákup. Inými slovami, investor pravidelne nakupuje bitcoiny a hromadí ich. Týmto spôsobom neriskuje, že investuje celý svoj kapitál naraz. Na býčom trhu, ako vidíme z uvedených údajov, sa priemerovanie nákupnej ceny začne rýchlo „vyjazdiť“, čo dokazuje účinnosť tejto stratégie.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár