Názvy domén Ethereum Name Service predbehli Bored Ape Yacht Club na OpenSea

Názvy domén Ethereum Name Service predbehli Bored Ape Yacht Club na OpenSea

Niekoľko dní pred vstupom The Merge sa domény Ethereum Name Servie (ENS) umiestnili na vrchole sedemdňového grafu, ktorý ukazuje objem obchodov na OpenSea. Podarilo sa im prekonať aj veľmi populárne tokeny Bored Ape Yacht Club (BAYC) ako najobchodovanejšie aktívum na obchodnej platforme NFT.

od Simona

Newsletter news

Ethereum dominuje nad OpenSea

Podľa údajov platformy OpenSea prekročil týždenný objem NFT pre doménu Ethereum v súčasnosti úroveň 2 249 ETH. Doména tak porazila súperov ako RTFKT Clone X (1 992 ETH) a Bored Ape Yacht Club (1 777 ETH). Domény ENS sú distribuované, otvorené a rozšíriteľné systémy názvov na blockchaine Ethereum. Umožňuje používateľom konvertovať dlhý reťazec kľúčov pre adresu kryptomeny na jednu doménu ENS, ako napríklad „vitalik.eth“. Nedávny nárast objemu obchodovania ENS zvýšil priemernú cenu pozície ENS o 167 % na 0,3895 ETH alebo 641 USD v tom čase. Zároveň sa zvýšil denný objem zo 120,7 ETH na 1044,6 ETH.

Bored Ape Yacht Club

V súčasnosti OpenSea ponúka viac ako 2 milióny ENS položiek z viac ako 508 tisíc vlastníkov. Navyše ich celkový predaj teraz predstavuje 2 682 domén ENS. Podľa platformy OpenSea sú niektoré z najdrahších domén ENS 000.eth, ktoré boli kúpené za 300 ETH. Okrem toho sú k dispozícii na nákup za 5 000 ETH spolu s opensea.eth, crypto.eth, google.eth a nike.eth.

Počas predchádzajúceho mesiaca bolo vyše 300 tisíc nových registrácii „.eth“ a mesačný príjem 2 744 ETH. Je to tretí najvyšší mesiac od založenia ENS v roku 2018. Prudký nárast dopytu po doménových menách ENS nastal niečo vyše týždňa pred plánovaným prechodom Etherea na Proof-of-Stake, ktorý je naplánovaný na približne 15. septembra.

Vitalik Buterin sa v nedeľu prostredníctvom Twitteru opýtal svojich 4,2 milióna sledovateľov, za akú cenu by sa malo obchodovať s päťpísmenovým názvom domény ENS počas 100-ročného obdobia:

Prieskum ukázal, že 49,8 % z 91 130 voličov si zvolilo možnosť „pod 100 dolárov“. Na druhej strane 18,9 % opýtaných sa domnieva, že „10 000 USD alebo viac“ možno považovať za primeranú cenu. Podľa OpenSea je priemerná cena domény ENS 0,3207 ETH alebo 533,71 USD.

Dominancia bitcoinu zlúčením klesne na 4-ročné minimum

Blížiaci sa prechod Etherea na model Proof-of-Stake ťažby ETH podporuje zvýšené úsilie investorov smerom k ETH.

To je vítané na základe vecí, ako je dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami, ktorá klesla na najnižšiu úroveň za štyri roky. V jednom momente dokonca klesla len na 38,2 % s trhovou kapitalizáciou 381,2 miliardy dolárov. Zároveň má Ethereum 20,3 % podiel a jeho trhová kapitalizácia je teraz 202,8 miliardy dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár