Najlepšie GPU na ťažbu ETH?

od Martin Tkáč

Ťažba kryptomien je jedným z najlukratívnejších spôsobov zarábania peňazí v odvetví kryptomien (okrem nákupu a vlastníctva týchto aktív, samozrejme s ohľadom na ich rast). Aj keď sa mnoho projektov pomaly presúva od ťažby k proof-of-stake, nie je neskoro sa zapojiť obzvlášť ak chcete postaviť platformu, ktorá bude slúžiť na ťažbu Ethereum.

Obsah

 

V tomto článku sa pozrieme na najlepšie GPU, ktoré vám pomôžu vybudovať ťažobnú platformu a profitovať z Etherea skôr, ako bude ťažba navždy preč:

Ako dlho trvá extrakcia 1 ETH?

Ako dlho trvá ťažba 1 ETH úplne závisí od vašej rýchlosti hashovania a aktuálnej náročnosti siete Ethereum. Nedá sa presne povedať, ako dlho to bude trvať, ale v priemere sa dá odhadnúť, že pri rýchlosti hash 100 MH / s môže ťažba 1 ETH trvať zhruba pol roka.

Ktorá zostava je najlepšia?

Najlepšie rýpadlo na ethereum je pre vás to, ktoré závisí úplne od vášho rozpočtu a potrieb. Ak nájdete lacnú kartu so slušnou rýchlosťou hash, ktorá nespotrebuje príliš veľa energie, je to dobrá voľba. Samozrejme, je to rozhodnutie, ktoré závisí od vašich konkrétnych požiadaviek a očakávaní.

Môže môj stroj ťažiť ethereum?

Váš GPU môže byť s najväčšou pravdepodobnosťou použitý na ťažbu Ethereum, ale je ťažké vedieť, ako bude efektívne, kým to nevyskúšate sami. Parametre svojej grafickej karty si samozrejme môžete skontrolovať na internete a zistiť, aké sú priemerné výsledky ostatných baníkov.

Koľko stojí správna zostava na ťažbu?

V skutočnosti môže byť zostava postavená na obmedzenom rozpočte alebo naň môžete minúť tisíce dolárov. Všetko závisí od toho, koľko ste ochotní do toho vložiť a ako dôležité je pre vás ťažiť Ethereum sami.

Bude ťažba etherea v roku 2021 zisková?

Ťažba ethereum už nie je taká výnosná, ako pred niekoľkými rokmi. Teraz to vie príliš veľa ľudí a postupom času sa tento proces skomplikoval.

Nehovoriac o tom, že na ťažbu Etherea sa čoskoro zabudne. V polovici roku 2022 prejde Ethereum na takzvaný konsenzuálny algoritmus proof-of-stake. Táto zmena úplne odstráni ťažbu a bude uprednostňovať používateľov, ktorí už vlastnia Ethereum, pred tými, ktorí majú najvýkonnejší hardvér.

Na tieto veci myslite pri rozhodovaní, či chcete do ťažby vstúpiť. Ak už niektoré z týchto súčastí vlastníte alebo máte prostriedky na kúpu výkonného grafického čipu, je možné, že skôr ako prejdete na proof-of-stake, môžete generovať zisk.

1. AMD RX 580

MSI RX 580 Gaming X 8G Radeon RX 580: Amazon
Príkon: 84 W
Rýchlosť hash: 32,74 MH / s
Cena: 300 dolárov
AMD RX 580, jedna z energeticky najefektívnejších kariet na trhu, je skvelou voľbou na začatie budovania ťažobnej platformy Ethereum.

Jedná sa o jeden z najdostupnejších GPU pre ťažbu ETH, ktorý je dnes možné nájsť, pokiaľ ide o náklady a výkon. AMD RX 580 si môžete bežne kúpiť za približne 300 dolárov v závislosti od toho, či si kúpite nový alebo použitý čip. Karta navyše spotrebúva menej energie ako väčšina jej konkurentov, ako sú porovnateľné karty NVIDIA.

To znamená, že s touto kartou nezískate najvyššiu možnú mieru hashovania, výkon je však stále primeraný a získate ho za nízku počiatočnú investíciu v porovnaní s väčšinou ostatných kariet.

2. GeForce RTX 3060 Ti

Príkon: 120W
Rýchlosť hasenia: 60 MH / s
Cena: 400 dolárov
„Ti“ verzia GeForce RTX 3060 je rovnako výkonná ako vstupná úroveň 3070, takže je rozumným nákupom ju použiť ako rýpadlo Ethereum, ak si to môžete dovoliť.

Tento grafický čip spotrebuje o niečo menej ako 120 W energie, ale umožní vám získať 60 MH / s, čo je pre cenové rozpätie lákavé.

3. NVIDIA Titan V

Príkon: 250W
Rýchlosť hash: 70 MH / s
Cena: 3 000 dolárov / 2 000 dolárov
Ako možno viete, NVIDIA Titan V je titán medzi grafickými kartami. Je to jedna z najlepších kariet NVIDIA, takže je ideálna na ťažbu ethereum – ak si to môžete dovoliť.

Titan V spotrebuje asi 250 W energie, ale vo výsledku dosahuje neskutočných 70 MH / s.

4. NVIDIA GTX 1060

Príkon: 60W
Hash rýchlosť: 18 MH / s
Cena: 300 dolárov
Karta NVIDIA GTX 1060 je v porovnaní s väčšinou ostatných kariet v tomto zozname pomerne lacná, čo z nej robí jednu z cenovo dostupnejších možností pre ťažbu Ethereum. Aj keď je to karta dosť starej generácie.

Malo by sa však pamätať na to, že stojí za to získať 6 GB verziu tejto karty – nie 3 GB. V opačnom prípade nebude dostatočne efektívne ťažiť.

Keď to vezmete na vedomie, pamätajte, že 1060 používa pri ťažbe asi 60 W energie, niekedy trochu viac. Rýchlosť hashovania sa pohybuje okolo 18 MH / s, čo nie je vysoký výsledok, ale nastavenia karty môžete vyladiť, aby ste z nej vytlačili trochu viac energie, a to dokonca o zhruba 15-20%. Je to tiež dosť lacná karta, takže dostanete to, za čo zaplatíte.

5. AMD Radeon RX 5700 XT

Príkon: 225 W
Rýchlosť hash: 55 MH / s
Cena: 1 300 dolárov
Ak ste ochotní minúť niečo vyše tisíc dolárov za poriadne výkonnú kartu, AMD Radeon RX 5700 XT je pre vás.

Je to dobrá voľba pre začiatočníkov, ktorí sa len pokúšajú ťažiť sami, ale majú nejaké peniaze, ktoré si môžu dovoliť minúť. V priemere dáva asi 55 MH / s, pokiaľ ide o rýchlosť hash, pričom spotrebuje 225 W energie.

6. Radeon RX 570

Príkon: 70W
Rýchlosť hash: 30 MH / s
Cena: 230 dolárov
Ak chcete rýpadlo Ethereum, aj keď s obmedzeným rozpočtom, Radeon RX 570 je dobrá voľba, ktorá je o 70 dolárov lacnejšia ako jeho výkonnejší brat RX 580.

Dôležité je, že môžete získať kartu s rovnakým výkonom ako RX 580, ak viete, čo robíte. Vďaka pretaktovaniu a ďalším technikám je na 570 možné dosiahnuť rýchlosť hashovania približne 30 MH / s pri približne 70 W.

Ľudia s nízkym rozpočtom bez technických znalostí môžu bohužiaľ s používaním tejto karty bojovať. Investujte do toho iba vtedy, keď viete, čo robíte!

7. Radeon R9 HD 7990

Príkon: 375W
Rýchlosť hash: 36 MH / s
Cena: použitých 150 dolárov
A túto recenziu ukončujeme pomerne výkonnou kartou AMD v strednej cene. R9 HD 7990 dosahuje rýchlosť hashovania približne 36 MH / s pri spotrebe 375 wattov energie. Môže sa to zdať ako veľa energie, a je to tak, ale vzhľadom na to, že s takouto lacnou kartou môžete dosiahnuť takú vysokú hodnotu hash, napriek tomu sa to môže vyplatiť.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com, nvidia.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár