Gucci akceptuje kryptomeny

od Martin Tkáč

Talianska odevná značka Gucci oznámila, že do konca mája začne prijímať platby kryptomenami v piatich svojich amerických obchodoch, pričom plánuje rozšíriť službu na všetkých 111 obchodov v Severnej Amerike.

Gucci s radosťou prijme vaše kryptomeny

Gucci bude akceptovať 12 kryptomien vrátane bitcoinov (BTC), bitcoin cash (BCH), ethereum (ETH), wrapped bitcoin (WBTC), litecoin (LTC), shiba inu (SHIB), dogecoin (DOGE) a päť stablecoinov, ktoré sú založené na USD.

Zákazníci budú môcť zatiaľ platiť kryptomenami v obchodoch v New Yorku, Los Angeles, Miami, Atlante a Las Vegas. Počas procesu platby dostanú e-mail s QR kódom, ktorý im umožní platiť prostredníctvom ich digitálnej peňaženky. Zamestnanci značky sú už vyškolení v oblasti kryptomien, nevymeniteľných tokenov (NFT) a Web3.

Gucci NFT

Gucci tiež nedávno pripravil dve kolekcie NFT, ktoré boli uvedené na trh v roku 2022. Reč je o kolekcii „SUPERGUCCI“, ktorá bola uvedená na trh vo februári v spolupráci so značkou hračiek SUPERPLASTIC a kolekcii „Gucci Grail“, ktorá bola uvedená na trh v marci. Ten bol zameraný na vlastníkov existujúcich špičkových NFT projektov, ako napríklad Bored Apes.

Spoločnosť Gucci rozšírila svoje pôsobenie aj na trh Web3, vo februári kúpila virtuálny pozemok v The Sandbox, rozvíjala svoju virtuálnu obchodnú platformu a vytvorila e-shop – Vault.

Gucci Vault je online koncepčný obchod, ktorý predstavuje „prítomnosť Gucci v metaverse“, ktorý ponúka výber vzácnych historických produktov Gucci vybraných kreatívnym riaditeľom.

značka NFT

Luxus vo verzii Web3

High-end značky vstupujú na trh s kryptomenami a Web3. V marci začala módna značka Off-white prijímať platby v 6 kryptomenách vo svojich vlajkových obchodoch v Paríži, Miláne a Londýne.

Hublot, značka luxusných hodiniek LVMH, zase vydala limitovanú edíciu, ktorú bolo možné kúpiť iba za bitcoiny. Nedávno značka nadviazala spoluprácu aj so spoločnosťou Ledger, ktorá vo februári uviedla na trh limitovanú edíciu hodiniek.

To ale nie je koniec. Luxusná fitness spoločnosť Equinox Group začala vo svojich newyorských kluboch 3. mája prijímať platby v kryptomenách.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár