Grayscale nezverejní svoje rezervy

Grayscale oznámila, že nebude nasledovať nový trend na trhu s kryptomenami a nezverejní zloženie svojich rezerv. To by podľa nich nebol bezpečný krok.

od Simona

Newsletter news

Grayscale nám nepovie, aké má rezervy

V nedávnom vlákne na Twitteri sa spoločnosť pokúsila upokojiť svojich znepokojených investorov. Zabezpečila, aby každý z produktov, ktoré ponúka, bol riadne zaregistrovaný ako samostatný subjekt. Dodala, že predpisy, ktorými sa riadi každý z trustov pre kryptomeny, zabraňujú predaju, požičiavaniu alebo prevodu podkladových aktív.

V následnom tweete Grayscale tvrdí, že kryptomeny, ktoré vlastní, sú bezpečné vďaka dôveryhodnej službe Coinbase. Tá je regulovanou a kótovanou platformou na obchodovanie s kryptomenami v Spojených štátoch.

Napriek tomu všetkému však Grayscale odmietla zverejniť záznam o svojich rezervách. Objasnila, že Coinbase ako poverenec vykonáva pravidelné overovanie týchto údajov, ale ako taký nezverejňuje blockchainové adresy ani žiadne informácie považované za dôverné.

„Z bezpečnostných dôvodov takéto informácie nezdieľame verejne,“ povedal Grayscale.

 

Záleží na tom?

Doklad o rezervách je jednoducho spôsob, ako môžu používatelia skontrolovať, či má spoločnosť určité rezervy. To zvyšuje dôveryhodnosť takéhoto subjektu. Dá sa predpokladať, že ak by FTX skôr informovala, že rezervy burzy sú hlavne tokeny FTT, táto spoločnosť by skolabovala skôr, no možno by generovala oveľa menšie straty investorov a trhové škody.

f2pool power bitcoin btc he-man GIF

Ide o to, aby používatelia mali možnosť overiť majetok spoločnosti pomocou techník, ktoré zabezpečujú transparentnosť údajov.

Binance sa nedávno dohodla na spolupráci s Vitalikom Buterinom na implementácii nového protokolu na potvrdenie rezervy, od ktorého sa očakáva, že bude efektívnejší a bezpečnejší ako súčasné metódy.

Grayscale bol pred časom uznaný ako subjekt, ktorý dáva najlepšiu príležitosť získať expozíciu na trhu s kryptomenami medzi inštitucionálnymi klientmi.

Stojí za pripomenutie, že Grayscale sa pokúsila premeniť svoj trust na Bitcoin ETF. S tým však SEC nesúhlasila.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár