FTX začína konkurzné konanie

FTX začala v Spojených štátoch konkurzné konanie. V rovnakom čase odstúpil Sam Bankman-Fried z funkcie generálneho riaditeľa. Okamžite ho nahradil John J Ray III.

od Simona

Newsletter news

Ďalšia kapitola tragédie FTX

Táto žiadosť bola podaná na federálny súd v Delaware. Je známe, že formálny prípad sa týka FTX, fondu Alameda Research a približne 130 ďalších prepojených spoločností. Ako uvádza John J Ray III, poskytne to príležitosť analyzovať situáciu a vypracovať stratégiu na splnenie požiadaviek akcionárov.

Okrem toho spoločnosť hľadá financovanie vo výške približne 9,4 miliardy USD od investorov a konkurentov.

Sága FTX

Problémy s FTX trvajú už viac ako týždeň. Všetko to začalo zverejnením článku portálu Coindesk, ktorý ukázal, že burzové rezervy sú dosť slabé a založené na FTT tokene vysielanom zo vzduchu. Veci sa zhoršili predajom FTT spoločnosťou Binance a výberom zákazníkov FTX z platformy.

Potom sa objavili informácie, že FTX prevezme Binance, čo by mohlo naznačovať, že burza úmyselne predáva FTT, aby spôsobila problémy konkurentovi.

„FTX nás dnes popoludní požiadala o pomoc. Nastala výrazná kríza likvidity. Na ochranu používateľov sme podpísali nezáväzné vyhlásenie s úmyslom úplne prevziať FTX a pomôcť prekonať krízu likvidity,“ informoval generálny riaditeľ Binance, CZ.

Nakoniec však spoločnosť oznámila, že FTX nekúpi. Ukázalo sa, že burza nesprávne nakladala s finančnými prostriedkami svojich klientov. O vec sa začali zaujímať aj americké služby.

Zákazníci FTX chcú z burzy vybrať 8 miliárd dolárov. Mnohé nasvedčuje tomu, že burza tieto prostriedky nemusí mať.

 

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár