Čo je Binance Coin (BNB)?

od Martin Tkáč

Binance Coin patrí medzi tokeny, ktoré vydávajú konkrétne burzy pod označením „natívne tokeny“.  Rovnako ako burza BINANCE patrí medzi tie naznámejšie aj BNB vyčnieva v kategórii natívnych tokenov.

Obsah

Čo je BNB?

Binance Coin je narozdiel od iných kryptomien centralizovaným tokenom, napovedá tomu aj názov a nemožno poprieť, že má veľa spoločného s burzou Binance. Hodnota BNB za posledné obdobie stúpla a je to vďaka tomu, že sa darí aj burze Binance, ak tomu tak bude aj ďalej ide o zaujímavú investíciu.

Binance Coin vznikol v roku 2017 na Ethereum blockchaine ako token ERC-20 a prispel k získaniu financii na rozbehnutie burzy Binance.

Odlišný deflačný model

Na začiatku existovalo 200 miliónov BNB. Dnes to už nieje pravda a token pravidelne podlieha páleniu mincí štyrikrát do roka. Burza Binance vyhodnotí svoje výsledku za kvartál a na ich základe zničí určitý poken tokenov. Toto pálenie bude prebiehať až kým sa ponuka BNB nezníži na 100 miliónov dolárov. Pálenie mincí teda znižuje počet tokenov a BNB sa stávajú vzácnejšie.

Je možné BNB ťažiť?

BNB nemôžete ťažiť tak, ako proof-of-work kryptomenu, pretože blockchain Binance využíva algoritmický konsenzus Byzantine Fault Tolerance (BFT). Sú tam namiesto toho validátory, ktoré zarábajú na zabezpečení siete overovaním blokov.

Má zmysel držať BNB?

Burza Binance prináša svojim užívateľom ktorí držia BNB tokeny zníženie poplatkov za obchodovanie. Ak teda využívate túto burzu, má zmysel tokeny vlastniť a presne o to burze Binance ide, motivovať svojich k zákazníkov ku kúpe.

Záver

Ako sme už spomenuli je to veľmi jednoduchý vzorec: pokiaľ sa bude dariť burze Binance, bude sa dariť ak Bincance Coinu. Pred investíciou do tohto coinu je ale potrebné si uvedomiť, že ide o investíciu do coinu viazaného na niečo konkrétne narozdiel od iných kryptomien ako napríklad bitcoin.

Kde kúpim BNB?

Odskúšali sme všetky najznámejšie burzy a každú z nich sme používali dlhšiu dobu aby sme si sami skúsili čo prináša. Ak plánujete nákup kryptomien náš portál odporúča burzu BINANCE.

V prípade, že potrebujete poradiť ako sa do burzy registrovať a kryptomenu nakúpiť napíšte nám alebo použite tento krátky návod, ktorý vás prevedie celou registráciou.

Užitočné odkazy

Oficiálna webová stránka: https://binance.com

Kontrola transakcíí: https://www.thetangle.org

Graf


zdroj: coinmarketcap.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár