Veľryby ApeCoin chcú preniesť token do vlastného blockchainu

Veľryby ApeCoin chcú preniesť token do vlastného blockchainu

od Simona

Hlasovanie o návrhu AIP-41 ponechať ApeCoin (APE) na Ethereu sa môže ukázať ako fiasko. Tri veľryby hlasovali proti tomuto návrhu.

NEWSLETTER okrypte.sk

ApeCoin komunita rozdelená

Návrh ApeCoin DAO zostať na Ethereu sa ukázal byť oveľa kontroverznejší, ako sa pôvodne zdalo. Spochybnilo to niekoľko veľrýb, ktoré chcú, aby sa projekt presunul na ich vlastný blockchain.

Hlasovanie sa vzťahuje na AIP-41, návrh manažmentu DAO APECoinu, ktorý 2. mája spustil člen DAO ASEC. Tento návrh naznačuje, že ApeCoin by mal zostať v ekosystéme Ethereum, a nie migrovať na iný blockchain s vyššou priepustnosťou transakcií a nižšími poplatkami.

V návrhu sa uvádza:

„Yuga Labs na Twitteri uviedli, že sa domnievajú, že ApeCoin potrebuje prejsť na svoj vlastný reťazec, aby sa mohol škálovať.
My ApeCoin DAO veríme, že aspoň nateraz by ApeCoin mal zostať v ekosystéme Etherea a nemigrovať inam do reťazca vrstvy 1 alebo vedľajšieho reťazca, ktorý Ethereum nechráni.“

apecoin

Niekoľko veľrýb zmení proces hlasovania

Spočiatku sa zdalo, že prípad je trochu urovnaný. Krátko po premiére 3. júna návrh podporilo 99,65 % komunity. Po troch dňoch je však hlasovanie oveľa vyrovnanejšie. V súčasnosti približne 48,22 % držiteľov APE hlasovalo proti ponechaniu ApeCoinu v ekosystéme Ethereum.

To naznačuje, aspoň zdanlivo, zmenu nálady v tejto otázke. Pri bližšom skúmaní sa však ukazuje, že 63 % hlasov proti návrhu pochádzalo len od troch veľkých držiteľov ApeCoinu, z ktorých každý dal 404 000, 153 000 a 151 000 hlasov.

ApeCoin DAO hlasuje o návrhoch manažmentu pomocou natívneho riadenia tokenov APE. Každý žetón, ktorý vlastníte, sa počíta ako jeden hlas. To znamená, že ľudia, ktorí držia veľké množstvo APE, majú obrovský vplyv na proces riadenia. To vytvára možnosť, že malý počet ľudí bude hlasovať proti väčšine komunity.

Údaje však naznačujú, že token APE je medzi držiteľmi pomerne rovnomerne rozdelený. Taký veľký podiel na zásobe nemá podľa nej žiadna peňaženka. Viac ako 1 % držia len štyri peňaženky, z ktorých dve patria kryptomenovej burze Binance.

Za zmienku však stojí, že rovnomerné rozdelenie tokenov medzi peňaženky nemusí znamenať rovnomerné rozdelenie medzi členov komunity. Jedna entita môže kontrolovať veľa adries, a tak vykonávať skutočnú kontrolu nad projektom.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár