S.T.A.L.K.E.R. 2, ale bez NFT. Môže za to negatívna spätná väzba od hráčov

S.T.A.L.K.E.R. 2, ale bez NFT. Môže za to negatívna spätná väzba od hráčov

od Martin

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, pokračovanie strieľačky S.T.A.L.K.E.R., stiahlo svoje plány na zavedenie NFT do hry. Všetko kvôli kritike hráčov na sociálnych sieťach.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Ide o ďalší príklad odporu hráčov voči NFT, tokenom založeným na technológii blockchain, ktoré predstavujú vlastníctvo digitálnych predmetov. Minulý týždeň čelil herný vývojár Ubisoft hlasnému odporu po oznámení prvých troch NFT v Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint.

V novembri sa aplikácia Discord dostala pod paľbu svojich používateľov po tom, čo oznámila možnú integráciu peňaženky Metamask.

15. decembra vývojár S.T.A.L.K.E.R. 2, GSC Game World, oznámil, že predstaví NFT v hre. Začalo to odhalením najambicióznejšieho NFT: troch NPC nazývaných „metahumani“. Podľa oznámenia by kupci tokenov mohli spojiť svoje skutočné údaje s postavou v hre.

Frustrácia hráčov

Zatiaľ čo niektorí hráči túto myšlienku podporili, iní vyjadrili svoju nespokojnosť a nesúhlas. Spoločnosť GSC nevysvetlila, prečo predstavuje NFT, čo viedlo mnohých hráčov k presvedčeniu, že spoločnosť sa rozhodla iba využiť súčasný humbuk.

Spoločnosť tiež odmietla pomenovať blockchain, ktorý zamýšľa použiť. Mohla tak zabezpečiť, aby bol dizajn šetrný k životnému prostrediu. Mnohé blockchainy využívajú oveľa menej energie ako bitcoiny. Niektorí odporcovia NFT však hádžu všetky digitálne tokeny do jedného vreca a tvrdia, že sú deštruktívne pre životné prostredie.

Ukrajinská spoločnosť v dôsledku vyššie uvedených obvinení zverejnila na Twitteri niekoľko vysvetlení: S.T.A.L.K.E.R. 2 nie je hra založená na blockchaine, NPC v NFT sú len voliteľné funkcie a nebudú mať žiadny vplyv na hru. Vývojár tiež prezradil, že zavedie nevymeniteľné tokeny na financovanie svojej hry.

Vitajte v S.T.A.L.K.E.R. Metaverse!
– S.T.A.L.K.E.R. 2 nie je hra založená na blockchaine
– Žiadny vplyv na hrateľnosť
– Úplne voliteľné
– Pre členov komunity budú bezplatné darčeky
– Všetky tokeny sa aktivujú pred vydaním https://t.co/gZVUEJ5swe

GSC sa však nakoniec rozhodol túto myšlienku úplne zamietnuť. S.T.A.L.K.E.R. 2 NFT obsahuje aktualizáciu, v ktorej si môžeme prečítať:

Na základe prijatej spätnej väzby sme sa rozhodli zrušiť všetko, čo súvisí s NFT v S.T.A.L.K.E.R. 2.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár