Ledger Stax – nová hardvérová peňaženka od lídra na trhu

Ledger predstavil novú štýlovú hardvérovú peňaženku, ktorú navrhol bývalý inžinier Apple.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Nová hardvérová peňaženka od lídra na trhu

Výrobca hardvérových peňaženiek pre bitcoiny a iné kryptomeny Ledger predstavil novú peňaženku, ktorú navrhol bývalý inžinier Apple Tony Fadell. Ledger Stax využíva technológiu E Ink na malej, obdĺžnikovej obrazovke, ktorá má podobný dizajn ako smartfón.

Zariadenie bude fungovať rovnako ako jeho predchodcovia a umožní používateľom bezpečne ukladať bitcoiny a rôzne ďalšie kryptomeny v režime offline. Predná strana zariadenia bude obsahovať prispôsobiteľný displej, ktorý dokáže zobraziť fotografie alebo NFT. Stax je kompatibilný s 500 typmi kryptomien a tiež umožňuje používateľom prezerať a spravovať zbierky neobchodovateľných tokenov.

Cena Ledger Stax

Ledger Stax je teraz k dispozícii na predobjednávku za 279 dolárov. Aj keď sa to môže zdať ako dokonalý darček pre každého držiteľa kryptomeny, musíte si uvedomiť, že odhadovaný dátum doručenia je oznámený až na marec 2023. V USA bude peňaženka dostupná aj v obchodoch Best Buy. Elektronický gigant aktuálne ponúka zariadenia Ledger Nano S Plus a Nano X.

Stax bol navrhnutý tak, aby priniesol na trh prémiovejší produkt. Predchádzajúce hardvérové ​​peňaženky tejto značky sa vyznačujú vzhľadom podobným USB disku. Stojí za zmienku, že spoločnosť sa rozhodla predstaviť nový produkt v naozaj príhodnej chvíli. Mnohí účastníci trhu po masívnom kolapse burzy FTX opäť stratili dôveru v centralizované burzy. V dôsledku toho používatelia, ktorí ukladajú prostriedky na platforme, prišli o miliardy USD. Hovorca spoločnosti potvrdil, že v novembri „Ledger mal dva najpredávanejšie dni v histórii.“

Chcem vlastniť Ledger Stax

Tony Fadell, dizajnér zariadenia, opísal svoj projekt takto: „Potrebujeme užívateľsky prívetivý – nie „užívateľsky potešujúci“ nástroj, ktorý udrží digitálne aktíva v bezpečí pre nás všetkých.“

Hoci situácia FTX ovplyvnila množstvo ľudí, istým spôsobom ju možno považovať za vzdelávací prínos pre celý ekosystém. Okrem toho by atraktívne, dobre navrhnuté zariadenie na ukladanie kryptomien mohlo prispieť k ďalšiemu rozvoju popularity tohto odvetvia.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár