Počet peňaženiek BTC prekročil rekordných 48 miliónov

Najstaršia a najpopulárnejšia kryptomena na trhu má svoj ďalší slávny rekord. Tretieho septembra 2023 dosiahol počet peňaženiek BTC historický rekord 48,24 milióna. Tento míľnik bol prekonaný presne 30. augusta.

od Martin Tkáč

Dôvodov rastúcej popularity kryptomeny Satoshiho Nakamota je mnoho. Najdôležitejšími z nich sú veľké množstvo žiadostí o zriadenie bitcoinového ETF podaných na SEC a zvýšený záujem o tokeny BRC-20. Ovplyvní stále rastúci počet peňaženiek BTC hodnotu bitcoinu a priblíži ho k ATH?

Bitcoin na viac ako 48 miliónoch peňaženkových adries – historický rekord

Bitcoin prešiel dlhú cestu, aby dosiahol ďalšie míľniky vo svojom vývoji. 30. augusta sa mu podarilo prekonať rekordný počet 48 miliónov BTC peňaženiek. Tieto údaje pochádzajú z analytickej platformy IntoTheBlock. Ide o významný krok k tomu, aby bol bitcoin uznaný za decentralizovaný platobný prostriedok a digitálny ekvivalent zlata. Túto skutočnosť potvrdil aspoň generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock Larry Fink.

Pokiaľ ide o hlavné faktory, ktoré stoja za rastúcim záujmom o bitcoin, spomína sa ich aspoň niekoľko. Prvým je lavína žiadostí o bitcoinové ETF. Medzi žiadateľmi je aj spomínaná spoločnosť BlackRock, ktorá je jednou z najväčších spoločností na správu aktív na svete. Hodnota spoločnosti BlackRock sa odhaduje na približne 10 biliónov USD. Ďalším faktorom, ktorý podporuje záujem o BTC, je rastúca popularita tokenov BRC-20.

Peňaženka BTC

Počet nových adries naďalej rastie

Rast počtu nových adries peňaženiek BTC je výrazný, čo dokazujú údaje z roku 2022. Vtedy bolo za 12 mesiacov vytvorených 3,62 milióna nových peňaženiek. Všetko nasvedčuje tomu, že v roku 2023 sa počet nových peňaženiek v porovnaní s rokom 2022 zvýši o viac ako 50 %.

Tieto údaje jasne poukazujú na široký trend rastúcej popularity bitcoinu, ktorý je v súčasnosti vnímaný nielen ako alternatívny platobný prostriedok, ale aj ako digitálne aktívum, ktoré uchováva hodnotu. Neustále rastúci počet peňaženiek BTC ide ruka v ruke s neustálym vývojom technológie blockchain, na ktorej je bitcoin založený. Nedávno výskumníci z Floridskej medzinárodnej univerzity zistili, že bitcoiny sa dajú previesť aj offline. Vtedy sa používa svetelná sieť založená na technológiách Bluetooth a Wi-Fi.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár