Vývojár Ethereum poskytol približný dátum the Merge

od Martin Tkáč

Prechod blockchainu Ethereum z konsenzu Proof of Work na Proof of Stake sa ukázal ako namáhavý proces. Začalo to spustením Beacon Chain v decembri 2020 a pokračuje doteraz. Sieť Ethereum je údajne v záverečnej fáze prác na the Merge a jej vývojár včera oznámil približný dátum tejto udalosti.

NEWSLETTER okrypte.sk
Programátor ETH udáva dátum prechodu na POS

Počas včerajšej telekonferencii hlavný vývojár Etherea Tim Beiko navrhol 19. september ako predbežný cieľový dátum pre the Merge. S avizovaným dátumom nemali ostatní vývojári problém.

Ďalej vývojár Ethereum superphiz.eth prostredníctvom Twitteru oznámil plán blížiacej sa fúzie a tiež poznamenal, že navrhovaný dátum by sa mal považovať skôr za súčasť cestovnej mapy než ako konečný termín.

Proces prechodu Etherea na ETH 2.0 na základe Proof of Stake sa začal 1. decembra 2020 spustením Beacon Chain. Išlo o začatie tzv fázy 0 prechodu. Fáza 1 sa mala začať v polovici roku 2021, ale bola posunutá späť na prvý štvrťrok 2022. Ako dôvod oneskorení boli uvedené zložitosti auditovania kódu.

Začiatkom júna tohto roku bola spustená testovacia sieť Sepolia Beacon Chain. Jej zámerom bolo poskytnúť dôležitý základ pre skúšku Merge, aby vývojárom Etherea poskytli cenné technické informácie. Sepolia konečne začala pracovať 7. júla.

Zníži POS infláciu ETH?

Výskumník v sektore decentralizovaných financií – Vivek Raman – hovorí, že po prechode z Etherea na POS budú náklady na spracovanie v ekosystéme ETH nižšie, bezpečnosť siete sa zvýši a samotný ether sa postaví do pozície digitálneho dlhopisu.

Prostredníctvom Twitteru zdôraznil, že nadchádzajúca zmena v Ethereu by mohla zaručiť lepšiu ekonomickú štruktúru pre platformu smart kontraktov. Ako argumentoval, prechod na PoS znižuje infláciu etherea (ETH), je zárukou zvýšenej bezpečnosti a umiestňuje druhú kryptomenu z hľadiska trhovej kapitalizácie – ethereum – ako digitálny dlhopis.

Raman predpovedá, že po skombinovaní Etherea s algoritmom proof-of-stake konsenzu, inflácia ETH klesne zo 4,3% na 0,22%. Výskumník vysvetlil, že táto zmena ponúka ekosystému 95 % zníženie emisií, čím sa zníži počet ETH, ktoré je možné predať za deň.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár