Tether zníži podiel komerčného dlhu vo svojich rezervách

0 komentárov

Hlavný technologický riaditeľ Tetheru, počas rozhovoru s CNBC na konferencii Paris Blockchain Week oznámil, že spoločnosť zníži svoj podiel v komerčnom dlhu. Najväčší stablecoin na svete je v súčasnosti krytý kombináciou komerčného dlhu, hotovosti a kryptomien. Oficiálny audit svojich zásob však zatiaľ firma nepredložila.

Zníženie komerčných papierov

Ardoino dodal, že Tether sa rozhodol prideliť finančné prostriedky z komerčných cenných papierov do cenných papierov amerického ministerstva financií. Tether predtým znížil svoj podiel v komerčných papieroch. Pokúsil sa tak zabezpečiť väčšiu transparentnosť, pokiaľ ide o jeho rezervy.

V štvrtom štvrťroku 2021 ich spoločnosť znížila o 21 % a navyše takmer zdvojnásobila svoju alokáciu v štátnych dlhopisoch alebo krátkodobom likvidnom štátnom dlhu. Komerčné cenné papiere v štvrtom štvrťroku tvorili niečo vyše 30 % celkových rezerv Tetheru. To bol pokles z viac ako 44 % v treťom štvrťroku.

Stablecoinové rezervy vzbudili veľa kontroverzií a pritiahli pozornosť amerických regulátorov. Minulý rok Commodity Futures Trading Commission (CFTC) udelila spoločnosti Tether pokutu 41 miliónov dolárov. Dôvodom boli „nepravdivé alebo zavádzajúce tvrdenia“, že USDT bol plne krytý fiat menami.

V rámci dohody s generálnym prokurátorom v New Yorku Tether súhlasil s poskytnutím prehľadu aktív na podporu jeho digitálnej meny. Zatiaľ však neprezradil, na ktoré spoločnosti drží obchodné papiere.

Ardoino povedal bez toho, aby uviedol príliš veľa podrobností:

„Naša cesta k väčšej transparentnosti sa ešte neskončila.“

Perspektívy ekosystému stablecoinov

Podľa webovej stránky Tether Transparency je aktuálna ponuka USDT 82,6 mld. Je to takmer najvyššia úroveň vôbec a za posledných 12 mesiacov vykazuje 80% nárast.

Väčšina z tejto dodávky je rozdelená takmer rovnomerne medzi siete Tron a Ethereum, pričom prvá z nich predstavuje o niečo viac, teda 41,7 miliardy USD. 13. apríla spoločnosť oznámila, že zaviedla stablecoin do ďalšej siete Kusama patriacej Polkadotu.

Najbližší rival Tetheru – Circle, má v obehu niečo vyše 50 miliárd dolárov. Druhý najväčší stablecoin vzrástol za posledný rok o 355 %. Celkovo má trh stablecoinov hodnotu 186 miliárd dolárov, čo je približne 9,7 % kapitalizácie všetkých kryptomien.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár