Starosta New Yorku je proti zákazu ťažby kryptomien na základe Proof-of-Work

od Michaela

Starosta New Yorku Eric Adams je proti legislatíve zakazujúcej ťažbu kryptomien pomocou algoritmu Proof-of-Work. Prípadný zákaz by bol podľa neho pre ekonomiku štátu katastrofálny.

NEWSLETTER okrypte.skStarosta New Yorku je proti zákazu ťažby

Starosta New Yorku Eric Adams sa v pondelok 13. júna vyjadril k návrhu zákona, ktorý na dva roky zakáže ťažbu BTC v štáte New York.

Cieľom návrhu zákona je zaviesť dvojročné moratórium na ťažbu kryptomien pomocou algoritmu Proof-of-Work. Ťažba bude legálna, ale len tá, ktorá využíva 100% obnoviteľnú energiu. Štátna agentúra na ochranu životného prostredia v New Yorku má zároveň skúmať vplyv ťažby na životné prostredie. Zákon prijatý 3. júna v Štátnom zhromaždení teraz čaká na podpis guvernérky Kathy Hochulovej.

Starosta Adams v pondelok uviedol, že má v úmysle požiadať guvernéra Hochulovú, aby návrh zákona vetovala. Verí, že nové pravidlá spôsobia občanom štátu obrovské ekonomické škody.

Požiadam guvernéra, aby zvážil vetovanie návrhu zákona, ktorý bude brániť rozvoju kryptomien v severnej časti štátu, povedal.

Starosta Adams navrhol, aby ťažiari v New Yorku dostali dlhšie termíny na zníženie emisií.

Dajme im cieľ, nie zákaz, povedal.

New York a proof of work

Účinky zavedenia zákona

Podľa údajov zhromaždených v decembri 2021 indexom Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index (CBECI) je New York štvrtým najväčším dodávateľom energie do siete BTC v USA.

Zasvätenci priemyslu povedali CNBC 3. júna, že rozhodnutie New Yorku zasiahnuť ťažobný trh by mohlo mať vedľajšie účinky v celom odvetví. Generálny riaditeľ spoločnosti GEM Mining John Warren zasa verí, že ťažiari BTC sa jednoducho presunú do priateľskejších štátov, ako je Texas.

Celosvetovo približne 50 % energie využívanej bitcoinovými ťažiarmi pochádza z udržateľných zdrojov, uvádza Bitcoin Mining Council. Ťažiari sa snažia byť menej závislí od fosílnych palív, čo si vyžaduje inovatívne technológie.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár