Mike Novogratz: Ethereum je lepšie ako bitcoin

od Martin Tkáč

„Graf Ethereum prevyšuje graf bitcoinu, pretože je viac než len zabezpečením proti inflácii,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Mike Novogratz chváli Ethereum

Podľa Michaela Novogratza, generálneho riaditeľa spoločnosti Galaxy Digital, je teraz ethereum atraktívnejšou investičnou možnosťou ako bitcoin. BTC podľa jeho názoru pôsobí najmä ako zaistenie proti inflácii, pričom ETH sa spája aj so zaujímavou technológiou.

Myšlienka, že Ethereum sa jedného dňa stane centrom trhu s kryptomenami, nie je nová. Teraz to potvrdzuje okrem iného údaje, ktoré môžeme extrahovať z cenových grafov. Bitcoin od začiatku roka vzrástol o 70 %, no ethereum o takmer 500 %.

V nedávnom rozhovore pre CNBC Mike Novogratz povedal, že vidí Ethereum ako veľmi zaujímavý projekt. Dodal, že bitcoin má obmedzené prípady použitia a používa sa najmä ako zabezpečenie proti rastúcej inflácii. Sieť za ETH zase umožňuje implementáciu smart kontraktov a vytváranie decentralizovaných aplikácií (dApps).

Vďaka tomu sa používa v priestore DeFi a NFT.

Preto môžete vidieť, že ethereum je skutočne lepší ako bitcoin. Ľudia vidia ethereum ako druh technologického závodu a bitcoin ako znehodnotenie menovej stávky, poznamenal Novogratz.

Majk Spirit NFT

Budúcnosť Etherea

Pred niekoľkými mesiacmi generálny riaditeľ predpovedal, že bitcoin bude digitálnou verziou zlata na najbližších 3 000 rokov, zatiaľ čo Ethereum sa môže stať niečím úplne iným – vedúcou sieťou na trhu blockchainu.

Novogratz tiež nedávno uviedol, že si nemyslí, že by cena bitcoinu mohla teraz klesnúť pod 40 000 dolárov, keďže inštitúcie a dokonca aj niektoré krajiny si už uvedomili potenciál tohto aktíva.

„Ľudia sa zobudili, vidia, že kryptomeny sú novou triedou aktív,“ uzavrel.

Dodal, že investori by mali očakávať „strašný štvrtý štvrťrok 2021, keďže máme vysokú infláciu“.

V júli tohto roku analytici z investičnej banky z Wall Street, Goldman Sachs uviedli, že Ethereum je blockchainový projekt s najväčším skutočným potenciálom na jeho využitie v ekonomike.

Dodali, že ide o najobľúbenejšiu vývojovú platformu pre aplikácie smart contract. Uviedli však aj to, že bitcoin má „výhodu prvého hráča“, ale to nezabráni tomu, aby sa ETH nakoniec stalo hlavnou kryptomenou.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár