Mesto Austin v Texase chce podporiť adopciu kryptomien

Mesto Austin v Texase chce podporiť akceptovanie kryptomien

od Simona

Druhé najrýchlejšie rastúce mesto v Texase začne skúmať akceptovanie bitcoinov ako možnosti platby.

Austin chce bitcoiny

Starosta Austinu, Steve Adler sa začal zaujímať o technológiu blockchain a platby v kryptomenách. Navrhol dve iniciatívy, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť prijatie takýchto riešení v jeho meste.

Cieľom prvej iniciatívy je zabezpečiť, aby štvrté najväčšie mesto v Texase propagovalo výhody technológie blockchain. Má sa to stať „podporou rovnosti, rozmanitosti, dostupnosti a začlenenia“ do technologického ekosystému.

Za týmto účelom Adler poveril predstaviteľov mesta, aby preskúmali, ako môžu miestne samosprávy využívať Web3.0 a blockchain v 20 oblastiach, od inteligentných zmlúv po riadenie dodávateľského reťazca, poistenie až po umenie, médiá, získavanie finančných prostriedkov a overovanie identity.

Druhá iniciatíva primátora Adlera nariaďuje rade, aby vykonala „zisťovanie faktov“ o tom, ako môže mesto prijať politiku na podporu bitcoinu BTC a kryptomien. Zdá sa, že s týmto úsilím sa politik snaží nájsť spôsob, ako by obyvatelia Austinu mohli legálne platiť svoje účty pomocou digitálnych mien. V rámci tejto iniciatívy by predstavitelia mesta mali nájsť spôsoby, ako umožniť, aby „bitcoiny alebo iné kryptomeny boli akceptované ako platby daní, poplatkov a mestských pokút“.

Úspech oboch iniciatív bude založený na úrovni vplyvu nových aplikácií na každodenný život obyvateľov Austinu. O návrhoch bude hlasovať mestské zastupiteľstvo 24. marca.

Plány integrácie blockchainu

Mestská rada v Austine zvažuje integráciu technológie blockchain prinajmenšom od roku 2020, kedy bol predložený návrh na používanie inteligentných zmlúv pre protokol overovania identity MyPass.

Austin je istým spôsobom spojený s Miami, New Yorkom a štátom Colorado všetky tieto regióny podporujú prijatie blockchainu. Miami a New York už spustili svoje vlastné stablecoinové projekty, prostredníctvom iniciatívy City Coins.

Philadelphia tiež prejavila záujem o vstup do programu City Coins. Guvernér Colorada Jared Polis v rozhovore z 15. februára povedal, že štát bude akceptovať kryptomeny na „účely verejnej dane“.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár