Kryptopeňaženka Ledger Nano X

od Martin Tkáč

Ledger Nano X má povesť jednej z najlepších hardvérových peňaženiek na trhu, ktorá podporuje aj pripojenie cez bluetooth a súbežne môžete obsluhovať až 100 kryptomien. Táto peňaženka obsahuje mnoho kryptomien ako Bitcoin, Litecoin a Ethereum a ďalšie. Nano X vám umožňuje ukladať kryptomeny bezpečným spôsobom offline, teda mimo prístupu internetových hackerov. Navyše je jeho používanie veľmi jednoduché.

Obsah

 

Ako to funguje?

Peňaženku Ledger Nano X je možné rýchlo a ľahko spárovať s rôznymi mobilnými zariadeniami. Vďaka jednoduchému použitiu je ideálnym riešením pre začiatočníkov aj pre pokročilejších používateľov. Ďalšou výhodou je väčšia obrazovka, než aká sa používa v iných zariadeniach tohto typu.

Slúži hlavne na zadanie PINu pri každej transakcii, čo zvyšuje bezpečnosť používania peňaženky. Navyše nám ukazuje množstvo dostupných kryptomien. Má tiež pozitívny vplyv na pohodlie použitia, pretože nenúti používateľa pripojiť zariadenie k počítaču zakaždým, keď chce skontrolovať stav svojej peňaženky na blockchaine.

Čo je dôležité, dodatočne sa tým minimalizujú všetky hrozby napadnutia vírusom.

Aplikácia Ledger Live

Kryptomeny uložené v peňaženke sa užívateľsky spravujú a transakcie uskutočňujú prostredníctvom aplikácie Ledger Live a to buď na PC či mobilnom telefóne po pripojení prostredníctvom USB. Aplikáciu si jednoducho stiahnete zo stránok výrobcu.
Pre každú kryptomenu či token sa z Ledger Live do peňaženky nahrá drobná aplikácia, aby peňaženka mohla uložiť súkromné kľúče a vygenerovať adresu pre prijímanie, pretože každá kryptomena či token je založená na menej či viac odlišnom princípe.

Bluetooth v Ledger Nano X

Pre zväčšenie užívateľského komfortu oproti Ledger Nano S či iným hardware peňaženkám pre pripojenie s mobilným prístrojom či počítačom môžeťe využiť bluetooth prenos. Preto je Nano X vhodný pre každodenné použitie najmä v spojení s mobilným telefónom, kedy odpadá na spracovanie transakcií nutnosť nosiť so sebou USB kábel.

Široké spektrum podporovaných kryptomien a tokenov

Hardware peňaženka Ledger Nano X podporuje cez 1800 kryptomien a tokenov. Samozrejmosťou je Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP, litecoin, ale aj menej známe kryptomeny či tokeny ako napríklad Cardano, Tezos, Chainlink, Ontology a ďalšie. Ich správa prebieha prostredníctvom aplikácie Ledger Live, ktorú môžete mať nainštalovanú na PC či mobilnom telefóne alebo prostredníctvom externého webového rozhrania. Pre prepojenie nie je nutné nosiť so sebou kábel, Nano X komunikuje totiž aj cez bluetooth. Vďaka tomu sa skutočne jedná o 100% mobilnú hardvérovú peňaženku.

Staking kryptomien

Staking, čiže ukladanie, umožňujú niektoré kryptomeny založené na mechanizme Proof-of-Stake. Tým, že vlastníte túto kryptomenu, môže fungovať zároveň ako akýsi validátor blockchainu, resp. umožníte ju použiť pre overovanie transakcií. A práve za to ste následne odmeňovaní. Podstatné je, že kryptomeny sú stále vaše.
Ledger Nano X umožňuje staking kryptomien Tezos, Tron, Cosmos, Algorand, Polkadot alebo Ethereum priamo prostredníctvom aplikácie Ledger Live. Podrobnosti zistíte na oficiálnych stránkach výrobcu peňaženky.

Čo nájdeme v balení s Ledger Nano X?

Pri kúpe Ledger Nano X nájdete v obale:

  • Hardvérovú peňaženku
  • remienok na kľúč
  • kábel USB na nabíjanie alebo pripojenie k počítaču

Mali by sme dostať aj manuál, tri listy na obnovu zálohy hardvérovej peňaženky a nálepku.

Oplatí sa kúpiť hardvérovú peňaženku Ledger Nano X?

Ak máte v úmysle investovať väčšie sumy do kryptomien tak určite áno! Hardvérová peňaženka výrazne zvýši bezpečnosť vašich kryptomien.

Nezabudnite však kúpiť tento typ zariadenia od autorizovaných predajcov, najlepšie z oficiálneho internetového obchodu spoločnosti.

zdroj: ledger.com, koláž oKrypte, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár