Melania Trump vydáva svoje NFT

Melania Trump vydáva svoje NFT

od Martin

Bývalá prvá dáma a manželka Donalda Trumpa Melania Trumpová práve oznámila, že spúšťa svoje NFT. Výťažok z predaja pôjde na charitu.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Melania Trump a NFT

Melania Trumpová, manželka bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, oznámila, že bude dražiť svoje NFT. Nejde však len o samotné tokeny, ale celú blockchain platformu. Je známe, že NFT bude možné kúpiť výmenou za jednotky solana. Samotná platforma „Melania Trump NFT“ využíva protokol Solany blockchain a prevádzkuje ju Parler, alternatívna sieť sociálnych médií.

Čo presne znamená NFT?

Majú to byť žetóny spojené so súčasnými umeleckými dielami. Ako prvý sa draží obraz s názvom Vízia Melanie od Marca-Antoina Coulona. Súčasťou NFT bude aj zvukový súbor, v ktorom Melania číta „Moja vízia je: hľadieť do budúcnosti s inšpiráciou, silou a odvahou“.

Známe je aj to, že prostriedky získané predajom NFT majú byť prevedené na účty nadácie Melani’s Be Best. Koľko peňazí pôjde priamo na účty tých, ktorí to potrebujú, nie je známe. Výťažok z dražieb je určený na podporu detí z náhradných rodín.

Majk Spirit NFT

Čo si myslí Donald Trump?

O to viac prekvapuje, že Melaniin manžel Donald, bývalý prezident, sa o kryptomenách doteraz vyjadroval dosť štipľavo. Naznačil, že bitcoiny využívajú najmä teroristi a zločinci.

V septembri tohto roku poskytol rozhovor pre Fox Business. Pýtali sa ho v ňom na jeho názory na zdravie Wall Street, pokrok súčasnej administratívy a potenciál bitcoinu a trhu s kryptomenami všeobecne.

V odpovedi na túto poslednú otázku bývalý prezident uviedol:

Mám rád americkú menu, ale myslím si, že iné meny sú potenciálne katastrofou, ktorá sa môže stať. Tieto kryptomeny môžu byť falošné. Ktovie, čo sú zač? Určite sú niečím, o čom ľudia veľa nevedia.

Pred niekoľkými rokmi tiež ostro kritizoval myšlienku Facebooku, ktorý plánoval vydať Libra, svoj stablecoin.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár