Krajiny G20 prijali akčný plán pre kryptomeny

Ministri financií a guvernéri centrálnych bánk krajín G20 prijali akčný plán o aktívach v kryptomenách, ktorý navrhol Medzinárodný menový fond (MMF) a Rada pre finančnú stabilitu (FSB). „Vyzývame na rýchle a koordinované vykonávanie akčného plánu skupiny G20,“ - oznámili šéfovia rezortov financií na svojom nedávnom zasadnutí.

od Simona

Komuniké šéfov financií skupiny G20 o aktívach v kryptomenách

Ministri financií a guvernéri centrálnych bánk skupiny G20 sa 12. – 13. októbra zišli v Marrákeši, kde diskutovali o celom rade tém vrátane regulácie kryptomien.

Vo svojom komuniké vydanom na záver dvojdňového zasadnutia šéfovia financií krajín G20 vyjadrili uznanie Medzinárodnému menovému fondu (MMF) a Rade pre finančnú stabilitu (FSB) „za efektívne vypracovanie súhrnného dokumentu“. MMF a FSB v septembri zverejnili uvedený dokument s názvom „Politika aktív v oblasti kryptomien“.

„Akčný plán navrhnutý v súhrnnom dokumente prijímame ako Akčný plán skupiny G20 pre kryptomenové aktíva. Tento podrobný a akčný plán je nevyhnutný na dosiahnutie našich spoločných cieľov makroekonomickej a finančnej stability a na zabezpečenie účinného, pružného a koordinovaného vykonávania komplexného rámca politiky v oblasti aktív v kryptomenách,“

– pokračovanie.

Skupina „vyzýva na rýchle a koordinované vykonávanie akčného plánu G20 vrátane implementácie politického rámca, globálnej koordinácie, spolupráce a výmeny informácií a riešenia nedostatkov v údajoch“.

„Žiadame MMF a FSB, aby poskytovali pravidelné a štruktúrované aktualizácie o pokroku v implementácii akčného plánu skupiny G20 o aktívach v kryptomenách. Podporujeme prebiehajúcu prácu a globálnu implementáciu štandardov FATF týkajúcich sa kryptomien,“

– uviedli ďalej ministri financií a guvernéri centrálnych bánk skupiny vo svojom komuniké.

Kryptomeny

Potrebujeme reguláciu!

V septembri vedúci predstavitelia skupiny G20 vo svojom spoločnom vyhlásení uviedli, že podporujú odporúčania MMF a FSB „týkajúce sa regulácie, dohľadu nad aktivitami a trhmi s kryptomenami a globálnych dohôd o stablecoinoch. Okrem toho vyzvali FSB a ďalšie normotvorné orgány, aby „podporovali účinné a včasné vykonávanie týchto odporúčaní konzistentným spôsobom na celom svete s cieľom zabrániť regulačnej arbitráži“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár