Solana predstavuje svoj mobilný telefón Web3

od Martin Tkáč

Solana oficiálne oznámila projekt svojho mobilného telefónu s názvom Saga. Zariadenie má okrem iného Funkcie sťahovania dApps, najmä transakčných platforiem a trhov NFT. Nový produkt spoločnosti bude obsahovať aj špeciálne hardvérové ​​zabezpečenie a vývojárske nástroje na publikovanie vlastných produktov. Očakáva sa, že Saga sa začne predávať v roku 2023.

NEWSLETTER okrypte.sk
Mobilné Web3 zariadenie od Solana

Solana prezentuje telefon komórkowy Web3

Solana mieni uviesť na trh špeciálny mobilný telefón. Ide o vôbec prvý pokus preniesť technológiu Web3 za hranice desktopu. Smartfón obsahuje obchod dApps, balík Solana SDK a hardvérové ​​zabezpečenie privátneho kľúča.

Generálny riaditeľ spoločnosti Solana Labs – Anatoly Yakovenko – včera oznámil spustenie ich prvého mobilného zariadenia so systémom Android, ktoré bolo vytvorené špeciálne pre Web3, kde obchod s decentralizovanými aplikáciami má byť používateľom sprístupnený zadarmo.

Smartfón Saga bude mať 6,6-palcový displej, 512 GB pamäte a 12 GB RAM. Hoci Solana Labs nepredpokladá, že ich produkt bude na trh dodaný v prvom štvrťroku 2023, predpredaj zariadenia sa už spustil. Telefón je možné objednať za 100 USD.

Medzi ďalšie produkty, ktoré budú môcť používatelia na zariadení používať, patrí Solana SDK. Ide o funkciu, ktorá vývojárom poskytuje platformu na publikovanie a distribúciu ich vlastnej mobilnej dApp. Ďalšou podstatnou vecou, ​​ktorú Solana zahrnul do svojho telefónu, je šifrovaný Seed Vault, kde si používatelia môžu ukladať svoje súkromné ​​kľúče.

Solana Foundation uviedla, že vyčlení 10 miliónov dolárov na „pomoc pri spustení nového mobilného ekosystému“ a „podporu vývoja mobilných dApps“.

Kurz SOL stúpa

Je priskoro povedať, či bude mať včerajšie oznámenie vplyv na situáciu na trhu Solana v blízkej budúcnosti. Ich token SOL však počas dňa vyskočil o 8% a jeho cena je momentálne 40,04 USD. Počas týždňa SOL získalo viac ako 26% na hodnote, hoci stále stráca 11% na mesačnej báze.

Solana je jedným z najväčších blockchainov na trhu s kryptomenami. Hlavnými charakteristikami tohto blockchainu sú jeho priepustnosť (65 000 transakcií za sekundu v porovnaní s 30 Ethereum) a relatívne nízke poplatky. Protokol je však často kritizovaný kvôli vysokej úrovni centralizácie a častým prestojom.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár