Festival Tomorrowland a burza FTX Europe nadviazali spoluprácu

Festival Tomorrowland a burza FTX Europe nadviazali spoluprácu

od Simona

Kryptomenová burza FTX Europe nadviazala spoluprácu s hudobným festivalom Tomorrowland. Cieľ? Poskytnúť hudobným fanúšikom príležitosti súvisiace s NFT a Web3.0.

FTX Europe spolupracuje s Tomorrowlandom

FTX Europe, európska pobočka americkej burzy FTX, spolupracuje s hudobným festivalom Tomorrowland. V rámci dohody oba subjekty prenesú „naozaj jedinečné a magické udalosti do digitálneho priestoru, pričom budú podporovať iniciatívy súvisiace s Web3.0, NFT a kryptomenami“.

Festival prisľúbil využitie toho najlepšieho z blockchain technológie, ako aj implementáciu nových riešení tohto typu do nadchádzajúcich podujatí. Patrí medzi ne každoročné podujatie Tomorrowland Winter v Belgicku a oceňovaný digitálny festival Tomorrowland Around The World.

Spolupráca sa bude týkať okrem iného aj sprístupňovania hudobných fanúšikov NFT a poskytovaním metaversného zážitku. Vývoj Tomorrowland na Web3.0 môže v blízkej budúcnosti vytvoriť množstvo príležitostí na nákup virtuálnych vstupeniek pre návštevníkov festivalu a spojenie s ich obľúbenými interpretmi.

Sam Bankman-Fried, generálny riaditeľ a zakladateľ FTX povedal: „Je vzrušujúce vidieť neustále miešanie kryptomien, hudby a udalostí.“ Verí, že budúce iniciatívy Tomorrowland poskytnú účastníkom „zábavný a interaktívny spôsob prístupu k exkluzívnym podujatiam“.

Michiel Beers, zakladateľ Tomorrowlandu, dodal, že „od prvého dňa je DNA Tomorrowlandu nikdy neprestať posúvať hranice kreativity a inovácie“. Jeho spoločnosť je odhodlaná „vytvárať tie najjedinečnejšie zážitky“ pre „globálnu komunitu, The People of Tomorrow“.

OpenSea vypláca používateľom kompenzáciu vo výške viac ako 1,8 milióna dolárovTomorrowland je belgický festival elektronickej tanečnej hudby, ktorý sa koná v meste Boom vo Flámsku. Jeho prvé vydanie sa uskutočnilo v roku 2005. Vtedy sa ho zúčastnilo len 10 000 ľudí.

Počas nasledujúceho desaťročia si podujatie získalo obrovskú popularitu, keďže sa na ňom zúčastnili DJs ako Avicii, Armin van Buuren, Tiesto, David Guetta a mnohí ďalší. V roku 2018 zaznamenal Tomorrowland rekordnú návštevnosť vyše 400 000 ľudí.

FTX a Coachella

Tomorrowland nie je prvým hudobným festivalom, s ktorým FTX spolupracoval. Začiatkom tohto roka burza spolupracovala s The Coachella Valley Music & Arts Festival, aby fanúšikom predstavila kolekciu NFT, ktorá oslavuje 20-ročnú históriu festivalu.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár