Americkí senátori navrhuj novelu dôležitého zákona o kryptomenách

od Martin Tkáč

Americkí senátori Mark Warner a Kyrsten Sinema, politici z Virgínie, respektíve Arizony, predstavili novú novelu zákona o infraštruktúre, ktorá by znížila zaťaženie baníkov a poskytovateľov peňaženiek v súvislosti s podávaním údajov o kryptomenách.

Americkí senátori chcú brániť trh s kryptomenami

Podľa Perianne Boring z Digitálnej obchodnej komory senátori podporujú novelu, ktorá by z nových nariadení o vykazovaní daní vylúčila ťažiteľov kryptomien a dodávateľov hardvéru a softvéru. Táto zmena a doplnenie je rozšírením predchádzajúcej aktualizácie navrhnutej spoločnosťou Warner.

Senátor @MarkWarner a @SenatorSinema ponúkli nový dodatok s technologicky neutrálnym jazykom. Ak sa spustí cloture, zostane 30 hodín rozpravy, potom budú hlasovať o základnom texte. Stále nemáme žiadne informácie o tom, kedy budú hlasovať o pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhoch.

Aktuálna verzia zákona uznáva vyššie uvedené subjekty za „maklérov“, ktorí uľahčujú prevod kryptomien medzi užívateľmi. Ak by tieto subjekty boli skutočne klasifikované ako makléri, museli by monitorovať a sledovať transakcie svojich používateľov. Odporcovia navrhovaného zákona tvrdia, že pre baníkov a tvorcov protokolov by bolo takmer nemožné riadne si plniť tieto povinnosti.

Komunita kryptomien je proti zmenám zákona

Americká komunita kryptomien, až na niekoľko výnimiek, sa spojila a vytvorila jednotný front proti navrhovanému návrhu zákona o infraštruktúre. Tento má za cieľ vyzbierať až 28 miliárd dolárov na financovanie infraštruktúry krajiny. Problém je v tom, že jedným zo zdrojov vplyvu má byť trh s kryptomenami.

Mnoho dôležitých a známych ľudí vyzvalo svojich priaznivcov, aby sa obrátili na zástupcov štátnych a miestnych orgánov s cieľom vzniesť námietku proti návrhu nového zákona. Podľa ich názoru nie sú nové požiadavky na vykazovanie daní uskutočniteľné z pohľadu baníkov na kryptomeny, poskytovateľov peňaženiek a tvorcov protokolov.

Sám generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey kritizuje nové nápady, ktoré tvoria nový zákon, ktorý sa vytvára.

Tento návrh zákona má veľa problémov. A dodatok @MarkWarner to zhoršuje, najmä pre vývojárov s otvoreným zdrojovým kódom.

A nebolo poskytnuté žiadne zdôvodnenie … iba fámy.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár