Miami bude mať svoju kolekciu NFT

IBEX prináša do Lightning Network 85 predajcov z Miami

0 komentárov

IBEX, poskytovateľ infraštruktúry pre Lightning Network, priviedol do siete 85 nových spoločností so sídlom v Miami. Budú môcť prijímať BTC ako platbu na svojom mieste predaja (POS).

NEWSLETTER okrypte.sk

Začiatkom apríla IBEX spustil pilotný program Amid Bitcoin 2022 v Miami. Umožnil účastníkom vykonávať transakcie v hodnote nad 2 BTC.

Miami je neodmysliteľnou súčasťou bitcoinu

Z pohľadu IBEXu dávalo zmysel spustiť pilotný program príve tu. Spoločnosť verí, že Miami je neodmysliteľne spojené s bitcoinmi.

Ry Sterling, viceprezident IBEX pre Severnú Ameriku, povedal:

„Miami a bitcoiny sú stvorené jeden pre druhého, takže sme nadšení, ale nie prekvapení chuťou Miami o naše služby. Miami je najbližšie hlavné mesto k Latinskej Amerike a vďaka obyvateľom Strednej a Južnej Ameriky existuje obrovská zásoba potenciálnych zákazníkov Bitcoinu.
Imigranti, najmä tí z krajín so slabou bankovou infraštruktúrou, patria medzi prvých osvojiteľov bitcoinov, pretože môžu prevádzať peniaze domov v bitcoinoch cez Lightning Network rýchlo a oveľa lacnejšie ako tradičné spoločnosti na prevod peňazí.“

IBEX však pre svojich zákazníkov neprevádzkuje len Lightning POS systémy. Spoločnosť tiež ponúka aplikačné programové rozhranie (API) na podnikovej úrovni, ktoré umožňuje spoločnostiam obchodovať s akoukoľvek menou kdekoľvek na svete s pripojením na internet všetkým, čo potrebujú.

IBEX navyše ponúka nižšie poplatky ako tradičné kreditné karty. Ide o dodatočný stimul pre spoločnosti.

Sterling vysvetľuje:

„S transakčnými poplatkami vo výške 0,5 % oproti 2,5 % alebo viac pri kreditných kartách, Bitcoin Lightning znižuje náklady, úspory, ktoré sa potom môžu preniesť na zákazníkov, čo poháňa samovoľné koleso prijatia. To, čo sa dnes deje v Miami, bude v nie príliš vzdialenej budúcnosti robiť celý svet.“

Shopify a Lightning

Na konferencii Bitcoin 2022 v Miami, Strike, digitálna platobná platforma postavená na sieti BTC, oznámila, že sa integruje so Shopify a bude partnerom platobnej spoločnosti Blackhawk a NCR, najväčšieho svetového poskytovateľa miesta predaja (POS).

Služba Shopify už predtým podporovala platby v kryptomenách. Pridala dokonca podporu NFT. Coinbase Commerce, BitPay a CoinPayments.net umožňujú predajcom platformy akceptovať vo svojich obchodoch viacero kryptomien.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár