Ethereum "The Merge" bude odložené

Ethereum „The Merge“ bude odložené

od Martin

„The Merge“ spoločnosti Ethereum, kľúčová časť aktualizácie ETH 2.0, bola odložená do druhej polovice roku 2022.

Vývojár Ethereum Foundation Tim Beiko napísal včera na Twitteri:

Nebude to síce jún, ale pravdepodobne o pár mesiacov neskôr. Zatiaľ neexistuje žiadny konkrétny dátum, ale určite sme v poslednej kapitole PoW na Ethereu.

Beiko predtým tiež odporučil jednému z používateľov, aby neinvestoval do ťažobných zariadení.

Ethereum 2.0 a proof-of-stake

Prechod Etherea z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) je zásadným posunom, ktorého cieľom je „ukončiť“ obavy z množstva energie, ktorú používajú overovatelia siete. Znamená to tiež, že čoskoro už nebude možné „ťažiť“ ETH pomocou ťažobných zariadení.

Od tejto aktualizácie však závisí oveľa viac ako len investície do ťažobného zariadenia ETH. Druhá najväčšia kryptomena má trhovú kapitalizáciu 364 miliárd dolárov. Je tiež základom pre mnohé ďalšie podsektory: decentralizované financie (DeFi), metaverse, viac ako 500 000 tokenov ERC-20, väčšina NFT a nedávno hry typu „play-to-earn“ (GameFi).

Podľa Google Trends ľudia už nejaký čas prejavujú rekordný záujem o prechod z PoW na PoS. Vyhľadávania výrazu „Ethereum Merge“ už dosiahli rekordnú úroveň pred dvoma týždňami. Doteraz sa však predpovedalo, že „The Merge“ sa uskutoční v júni tohto roku.

Proces inovácie Etherea sa však niekedy zdal ako jeden krok vpred a dva (alebo viac) kroky späť. Jeden z expertov Ethereum Foundation vyjadril svoje pochybnosti o konečnom dátume zmeny metódy konsenzu v roku 2020. Potom to kritizoval samotný spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin, ktorý tvrdil, že všetko ide podľa plánu.

Vývojári nedávno začali testovať vplyv pripojenia Ethereum na prvý „shadow fork“ mainnetu. Parathi Jayanathi, inžinier Ethereum DevOps, však cez víkend povedal, že nové testovacie prostredie odhalilo „chyby od časového kódu až po časový limit žiadosti.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár