Elon Musk vysvetľuje, prečo uprednostňuje Dogecoin pred Bitcoinom

Dogecoin bol spočiatku vtip, ale teraz je obľúbeným projektom na blockchainovom trhu Elona Muska. Šéf Tesly opäť hovoril o kontroverznej kryptomene.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Musk opäť hovorí o DOGE

Elon Musk, najbohatší muž na svete a generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, je dobre známy tým, že podporuje dogecoiny. V nedávnom rozhovore pre Full Send Podcast povedal, že blockchain DOGE má oveľa väčšie možnosti vykonávania transakcií ako bitcoinová sieť.

Poukázal tiež na to, že DOGE je teraz možné použiť nielen na nákup produktov Tesla a SpaceX, ale aj ako platobný prostriedok v iných veľkých spoločnostiach, ako je napríklad The Boring Company.

Musk vysvetlil, že dogecoinové transakcie trvajú 60 sekúnd, zatiaľ čo bitcoinové transakcie trvajú približne 10 minút. Muskovi to stačí na to, aby považoval túto kontroverznú mincu za lepší platobný systém. Zdá sa, že pomáha aj fakt, že projekt má celkom bezstarostnú komunitu.

„Úprimne podporujem DOGE,“ povedal šéf Tesly.

Dodal, že celá komunita kryptomien „má zmysel pre humor a neberie sa príliš vážne“.

„Myslím si, že je to zvláštne, hoci Dogecoin bol navrhnutý tak, aby bol ako taká absurdná vtipná mena, ale skutočná celková transakčná priepustnosť DOGE je oveľa vyššia ako bitcoin,“ poznamenal.

Ďalej zdôraznil, že model vydávania dogecoinov, ktorý umožňuje tvorbu obrovského množstva mincí ročne, by mohol byť z dlhodobého hľadiska lepší. Pomôže vám to, aby sa DOGE stalo zákonným platidlom.

Jednou z nevýhod deflácie je, že podporuje akumuláciu meny, pretože jej vnímaná reálna hodnota sa časom zvyšuje.

dogecoin

Ďalším problémom, o ktorom miliardár hovoril, je rastúci počet podvodov s kryptomenami. Varoval, že jeho účet na Twitteri je „cieľom mnohých podvodníkov“.

Muskov vplyv

Vplyv Elona Muska na kryptomenovú komunitu je dokázaný. Štúdia Dr. Lennarta Anteho pre Blockchain Research Lab zistila, že zakaždým, keď tweetuje o dogecoine, takmer okamžite to zvýši ceny tejto kryptomeny.

Oznámenie nákupu bitcoinov spoločnosťou Tesla a následné ukončenie BTC ako platobného prostriedku zo strany spoločnosti znamenali pre trh silné zisky a následne poklesy.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár