BTC ťažba poháňaná bridlicovým plynom, nový nápad kandidáta na prezidenta Argentíny

Prezidentské voľby v Argentíne vstupujú do rozhodujúcej fázy. Z tohto dôvodu sa dvaja kandidáti snažia ukázať čo najväčšie nasadenie a presvedčiť tak voličov. Sergio Massa, jeden z kandidátov, navrhol, aby sa energia z prírodných ložísk vo Vaca Muerta použila na ťažbu bitcoinov. BTC ťažobné centrum by bolo poháňaná energiou z bridlicového plynu.

od Simona

Vaca Muerta – BTC ťažobné centrum založené na prírodných ložiskách

Vaca Muerta je názov archeologického náleziska, kde boli objavené fosílie megafauny. Išlo najmä o veľké suchozemské leňochody a glyptodóny. Na rovnakom mieste sa koncom 20. storočia našli aj ložiská bridlicovej ropy a plynu. Práve tu chce Sergio Massa postaviť BTC centrum, ktoré bude využívať energiu petro-priemyselného ťažobného komplexu.

Myšlienku využitia prebytočného plynu z komplexu Vaca Muerta predstavil počítačový vedec Santiago Siri. Tím kampane prezidentského kandidáta sa stretol s veľkým nadšením. Takéto využitie plynu by umožnilo ťažbu BTC namiesto spaľovania prebytočného plynu alebo jeho vypúšťania do atmosféry. Stojí za to dodať, že tento návrh sa stretol s veľkou skepsou zo strany ťažiarov a komunity kryptomien. Odporcovia projektu zdôrazňujú, že ťažba BTC je príliš zložitá a konkurencieschopná na to, aby sa vláda zapojila. Napriek tomu sa nájdu aj takí, ktorí sa na projekt pozerajú so záujmom.

Obnoviteľná energia, geotermálne ložiská a sopky ako e-ťažba BTC

Argentínsky príklad nie je prvým nápadom spojiť ťažbu BTC s kreatívnym využitím prírodných ložísk a obnoviteľných zdrojov energie. Skvelým príkladom toho je BTC ťažobné centrum poháňané sopkou, ktorá bola nedávno otvorená v Salvádore. Čoraz viac investorov obracia svoju pozornosť na kreatívne využitie obnoviteľnej energie a nadprodukciu energie z prírodných ložísk, vďaka čomu môže byť BTC ťažba ekologickejšia.

Čo sa týka argentínskej investície, ťažko povedať, či sa projekt dostane do finálnej fázy. Napriek tomu BTC centrum vo Vaca Muerta jasne ukazuje, že nápady na kreatívne využitie energie v kombinácii s ťažbou BTC sú čoraz populárnejšie.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár