metaverse

Bank of America: Metaverse je obrovská príležitosť pre kryptomeny

0 komentárov

V rozhovore zo začiatku tohto týždňa, globálny šéf tematickej investičnej stratégie Bank of America, Haim Israel, uviedol niekoľko odvážnych komentárov, ktoré uvítala komunita kryptomien. Haim Israel uviedol, že metaverse ponúka obrovskú šancu na rozsiahle prijatie kryptomien v transakciách.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Tieto komentáre sa objavujú v súvislosti s rastúcim záujmom o virtuálnu realitu. Minulý týždeň len štyri takéto projekty vygenerovali viac ako 100 miliónov dolárov. Izrael dodal:

Toto je obrovská, obrovská príležitosť… Potrebujete správne platformy… čo bude určite skvelá príležitosť pre celý tento ekosystém.

Podľa stratéga BoA metaverse pozitívne ovplyvní svet kryptomien. Navyše „začneme používať kryptomeny ako meny“.
Kryptomeny sa pravdepodobne stanú mainstreamom. Člen predstavenstva sa však domnieva, že súkromné ​​mince ako BTC a ETH nebudú fungovať ako meny kvôli ich nestálej povahe. V tejto úlohe s najväčšou pravdepodobnosťou uspejú stablecoiny ako Tether a USD Coin.

Rovnako ako BoA aj Grayscale nedávno zverejnil správu o metaverse. Spoločnosť poznamenala, že v treťom štvrťroku 2021 projekty tohto typu prilákali 12 percent celkového financovania v oblasti kryptomien. Tiež predpovedal, že odvetvie metaverse by mohlo narásť až na 1 bilión dolárov.

Je pochopiteľné, že určitý humbuk okolo metaverse spustil nedávny rebranding z Facebooku na Meta. Odvtedy sa ukázalo, že spoločnosť sa plánuje zamerať na metaverzný priestor. Avšak s malými detailami o jej plánoch niektorí špekulovali, že ešte nebola pripravená na nadchádzajúcu revolúciu.

Majk Spirit NFT

Metaverse naberá na obrátkach

Nedávne komentáre BoA nasledujú po rekordnom týždni pre metaverse. Podľa údajov z DappRadar vygenerovali minulý týždeň štyri projekty metaverse založené na blockchaine viac ako 100 miliónov dolárov z predaja virtuálnej pôdy NFT. Jedným z nich bol predaj digitálnych pozemkov v Axie Infinity. Dosahovalo to 550 ETH (vyše 2,3 milióna dolárov).

Zem v metaverze je nepochybne ďalším veľkým hitom v priestore NFT. S rekordnými predajmi a neustále rastúcimi cenami NFT sú virtuálne svety novou top komoditou v priestore kryptomien.
Tento predaj signalizuje rastúci záujem o túto zónu. Navyše s obchodovaním s kryptomenami sa predpovede BoA začínajú napĺňať.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár