Americké ženy chcú investovať do kryptomien

Americké ženy chcú investovať do kryptomien

Nová štúdia BlockFi zistila, že americké ženy sa začali viac zaujímať o kryptomeny. Aké konkrétne boli zverejnené výsledky?

od Simona

Americké ženy chcú kryptomeny!

Pôžičková platforma BlockFi skúmala 1 031 Američaniek. Cieľ? Definovať ich povedomie a postoj k sektoru digitálnych aktív. Podľa výsledkov plánuje do konca roka investovať do kryptomien každá tretia žena. 60 % uviedlo, že v najbližších troch mesiacoch nakúpia BTC alebo altcoiny.

Okrem toho v pozadí rastie povedomie o kryptomenách. 92 % žien priznalo, že počuli o bitcoinoch a altcoinoch.

Táto nová trieda aktív sa často považuje za finančný nástroj, ktorý môže pomôcť investorom dosiahnuť určité ciele. Jedna z piatich opýtaných žien uviedla, že investuje do kryptomien, aby si financovala dovolenku alebo si kúpila vlastnú nehnuteľnosť.

14 % účastníkov prieskumu verí, že bitcoin je vhodná dlhodobá investícia ale zároveň len 4 % vnímajú NFT týmto spôsobom.

bitcoin pre ženy

HODLerki

24 % opýtaných žien v USA priznalo, že má digitálne zdroje, pričom 70 % z nich sú HODLerki, teda plánujú aktíva držať na dlhú dobu.

Takmer 50 % účastníkov uviedlo, že vedia, ako nakupovať kryptomeny. Pre porovnanie, len pred šiestimi mesiacmi vedelo, ako na to len 23 %.

Bitcoin je nepochybne najobľúbenejším aktívom medzi ženami, vybralo si ho až 71 % investoriek. Na druhom mieste skončil dogecoin 42 % a na treťom ethereum 18 %.

Ženy tiež pozitívne hodnotia pracovné vyhliadky v blockchainovom priemysle. Jedna z 10 povedala, že trh s kryptomenami je najsľubnejším sektorom pre kariérny postup. To je dvojnásobok počtu dám, ktoré uvádza fintech.

Potom 10 % uviedlo, že majú v úmysle do roka požiadať o pozíciu v spoločnosti zameranej na blockchain.

Flori Marquez, zakladateľka BlockFi a viceprezidentka pre prevádzku, komentovala túto štúdiu.

„Je veľmi vzrušujúce vedieť, že ženy si čoraz viac uvedomujú výhody vlastníctva kryptomien a prejavujú záujem o prácu v sektore digitálnych aktív. Pri pohľade do budúcnosti dúfam, že sa kryptomeny stanú nevyhnutnou súčasťou finančného plánu každého,“ povedala.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár