Aktualizácia Arrow Glacier na Ethereum

Aktualizácia Arrow Glacier na Ethereum – všetko, čo potrebujete vedieť

od Martin

V posledných dňoch Ethereum oznámilo novú aktualizáciu pre svoju sieť s názvom Arrow Glacier. Jeho účelom je oddialiť tzv „Bombu obtiažnosti“. V dnešnom článku vám vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť o tejto aktualizácii

NEWSLETTER OKRYPTE.SKArrow Glacier je ďalším krokom smerom k PoS

Táto inovácia je v podstate malým krokom v prechode z modelu Proof-of-Work na Proof-of-Stake model. Ukončenie tejto premeny je naplánované na jún budúceho roka. Odvtedy už mineri nebudú musieť riešiť zložité matematické úlohy, aby dostali odmeny.

S novou aktualizáciou bude ťažba ETH šetrnejšia k životnému prostrediu. Proof-of-Stake nenúti baníkov Etherea, aby medzi sebou súťažili množstvom výpočtového výkonu.

PoS v podstate funguje tak, že overuje transakcie na základe podielu držiteľov Etheru. Tento proces vyžaduje podstatne menší výpočtový výkon ako tradičná ťažba. Podľa Ethereum Foundation, ak bude prechod na PoS úspešný, spotreba siete môže klesnúť až o 99,95 %.

Aktualizácia Arrow Glacier na Ethereum

Aktualizácia Arrow Glacier

Aktualizácia Arrow Glacier odloží aktiváciu takzvanej „bomby obtiažnosti“. Má to motivovať minerov, aby od júna budúceho roka prešli na nový pracovný model.

The Bomb of Difficulty je kód zavedený do blockchainu Ethereum s cieľom zvýšiť úroveň obtiažnosti ťažby. Aktualizácia so sebou prinesie aj „bonus“, ktorý prinúti minerov aktualizovať svoje uzly.

Hlavným cieľom je teda sťažiť súčasným minerom držať sa starého modelu Proof of Work, ktorý je oveľa komplikovanejší, menej odolný a bezpečný.

Riziká spojené s prechodom na PoS

Prechod na tento nový model overovania transakcií trvá dlhšie, ako sa očakávalo. Pôvodne chceli vývojári implementovať PoS do roka. Doteraz to však trvalo vyše šesť rokov.

Tento prechod môže byť bolestivý aj pre minerov. Podľa niektorých odhadov by im to znížilo príjem o 20 % až 35 %.

A to určite nie je malý problém vzhľadom na to, že Ethereum (ETH) je v súčasnosti prvou najziskovejšou kryptomenou na ťažbu. Ťažba s rýchlosťou 1500 MH/s teraz dokáže vygenerovať až 91 USD za deň. Ťažba etherea tiež poskytuje o 68,85 % vyššiu ziskovosť ako ťažba bitcoinov.

Vedúci vývojár ETH Tim Beiko pre CNBC povedal, že prechod na PoS odstráni mnohé z problémov spojených s ťažbou Etherea. Vďaka tomu bude sieť škálovateľnejšia, udržateľnejšia a nákladovo efektívnejšia.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár