Vyhľadávanie bitcoinov na Google kleslo na najnižšiu úroveň za rok

Zdá sa, že maloobchodný záujem o podkladovú kryptomenu klesá. Naznačuje to počet vyhľadávaní bitcoinu na Googli. Klesla na najnižšiu úroveň za posledný rok. Zaujímavé je, že dopyty po NFT naďalej rastú. Nedávno dokonca dosiahli nový historický rekord.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Vyhľadávanie BTC na Google klesá

Vyhľadávania Google sú zvyčajne dobrým indikátorom preferencií a správania retailových investorov. To platí najmä pre odvetvie kryptomien. Počet dopytov v najväčšom svetovom vyhľadávači zvyčajne sleduje kolísanie cien digitálnych aktív, najmä bitcoinov.

Bitcoin vyhladavanie

Existujú však aj výnimky. V polovici mája dosiahol počet vyhľadávaní ročný vrchol. To sa zhodovalo s ATH vo výške 65 000 $, práve keď Elon Musk vyjadril svoje obavy zo spotreby energie a Čína opäť zakázala BTC a ťažbu.

Potom došlo k poklesu cien, s ktorým korelovali vyhľadávania Google. Koncom októbra začal trh opäť stúpať kvôli spusteniu vôbec prvého bitcoinového ETF v Spojených štátoch. S rastom cien rástol aj počet vyhľadávaní.

Teraz však vyhľadávania Google klesli na najnižšiu úroveň za posledný rok. A to aj napriek tomu, že BTC sa pomaly dostáva na úroveň 50-tisíc dolárov.

Hype na NFT

Aj keď sa zdá, že záujem o bitcoiny klesá, nevymeniteľné tokeny (NFT) naďalej rastú. Toto odvetvie je pravdepodobne najrozvinutejšie, pokiaľ ide o prijatie, investície, nové produkty a všetko ostatné.

Zapojilo sa do nej veľa ľudí a spoločností mimo kryptomenového priestoru. Od hudobníkov a hercov až po politikov a športovcov.

Keďže to umožňuje fanúšikom zvýšiť ich interakciu s ich obľúbenými celebritami, niet divu, že vyhľadávania NFT spoločnosti Google majú tendenciu rásť počas veľkej časti tohto roka. Nedávno dosiahli nový rekord všetkých čias a odvtedy zostali na tejto úrovni.

Bitcoin vyhladavanie

zdroj: beincrypto.pl, google.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár