Vitalik Buterin: PoW validátory prechodom na Ethereum Classic nenarušia proces zlúčenia

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin uviedol, že nadchádzajúca fúzia blockchainu s cieľom dosiahnuť konsenzus PoS nebude mať negatívny vplyv na baníkov, ktorí ťažia nové tokeny na blockchaine Ethereum Classic.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Buterin na sobotňajšom webinári poznamenal, že neočakáva žiadne negatívne dopady na blockchain. Väčšina Ethereum komunity podporuje The Merge. Pripojenie na kontrolu PoW neguje potrebu baníkov Etherea. Títo ľudia v súčasnosti zabezpečujú sieť drahými ťažobnými zariadeniami a zarábajú v tomto procese ETH, pre ktoré môže spojenie spôsobiť značné finančné straty.

Výsledkom je, že mnohí baníci sa môžu vrátiť k pôvodnému Ethereum blockchainu, Ethereum Classic, ktorý stále používa Proof-of-Work. Korene Ethereum Classic siahajú až k filozofickému rozdeleniu komunity Ethereum po hacknutí The DAO. Decentralizovaná autonómna organizácia, ktorej princípy fungovania boli zakódované v kóde obsiahnutom v inteligentnej zmluve.

DAO bolo hacknuté za 3,6 milióna dolárov a rozdelilo komunitu Ethereum. Jedna frakcia hlasovala za prevod prostriedkov z inteligentnej zmluvy DAO do inej inteligentnej zmluvy. Iní sa na druhej strane rozhodli zachovať existujúci smart kontrakt.

Prvá skupina sa rozhodla previesť prostriedky do inteligentnej zmluvy v novom reťazci alebo forku, zatiaľ čo iní sa rozhodli ponechať starý blockchain známy ako Ethereum Classic, ktorý stále používa mechanizmus konsenzu proof-of-work.

ethereum

Používatelia by si nemali všimnúť žiadne rozdiely

Existujú obavy, že ťažiari vracajúci sa k Ethereum Classic by mohli narušiť fúziu. Ethereum utrpelo v roku 2016 vlnu útokov DoS fork a očakáva sa, že kryptoburzy budú pri fúzii postupovať opatrne. V ideálnom prípade by si používatelia nemali všimnúť žiadne rozdiely, hovorí vývojár Tim Beiko.

Buterin dodal, že Ethereum Classic má silnú komunitu a solídny produkt pre zarytých fanúšikov PoW. Komunita silne propaguje hodnoty spojené s Proof of Work. Napriek tomu sa trh stále môže rozdeliť.

Buterin dúfa, že ľudia neprídu o peniaze

Klesajúce príjmy z ťažby Etherea v dôsledku dlhotrvajúceho poklesu cien Etherea už vytvorili finančný tlak na baníkov. Inštitucionálni baníci bitcoinov museli predať bitcoiny, aby zvýšili likviditu vo svojich súvahách. Iní si berú pôžičky na stroje na ťažbu bitcoinov, známe ako integrované obvody špecifické pre aplikáciu.
Buterin povedal, že dúfa, že v žiadnom prípade ľudia neprídu o peniaze.

V máji 2022 povedal, že ak nenastanú problémy, spojenie by sa mohlo uskutočniť v auguste. Problémy môžu znamenať, že aktualizácia bude odložená na september alebo október 2022.

V čase písania tohto článku sa Ethereum pohybovalo okolo 1 718 dolárov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár