Austrália vsádza na kryptomeny. Blíži sa adopcia bitcoinu?

od Martin Tkáč

Podľa prieskumu, ktorý v nedeľu zverejnil Finder, je Austrália viac orientovaná na kryptomeny než väčšina ostatných krajín na celom svete. Odkiaľ pochádza tento jav? Expert na portál tvrdí, že je to dôsledok právnej situácie digitálnych aktív v tomto regióne a národného charakteru jeho obyvateľov.

Austrália v znamení býka

Prieskum založený na indexe adopcie kryptomeny na webe meria nárast záujmu o digitálne aktíva na celom svete vykonávaním pravidelných prieskumov. Zúčastňuje sa na ňom asi 41 600 ľudí z 22 krajín.

Výskum Finder ukázal, že Austrália má tretiu najvyššiu mieru vlastníctva kryptomien na úrovni 17,8%, pričom porazila napríklad Indonéziu (16,7%) a Hongkong (15,8%).

Podľa výsledkov Finder je globálny priemer okolo 11,4%.

Odkiaľ pochádza táto austrálska láska ku kryptomenám?

„Je to austrálska láska k hazardu,“ povedal v pondelok Fred Schebesta, generálny riaditeľ spoločnosti Finder. Austrálčania sú tiež veľmi finančne zdatní.  Zákony o kryptomenách robia nákup a predaj kryptomien super likvidnými, dodal.

Ale to nie je všetko. Okrem toho existuje širší právny rámec.

„Bankovanie v Austrálii je skutočne likvidné, čo znamená veľmi jednoduché výbery a vklady kryptomien,“ dodal Schebesta. „Ostatné krajiny majú oveľa viac zákonov a výziev pri získavaní a presmerovaní peňazí z trhu s kryptomenami,“ uzavrel.

Už 1 z 5 dospelých občanov v Austrálii vlastní nejakú formu digitálneho majetku. Finder tiež zistil, že bitcoin je stále najobľúbenejšou mincou. 65,2% Austrálčanov v tejto skupine má BTC, čo je piate najvyššie percento zo všetkých 22 skúmaných krajín.

Medzitým je ethereum druhou najpopulárnejšou kryptomenou v Austrálii s podielom 42,1%, zatiaľ čo tretie miesto patrí spoločnosti Cardano, ktorá sa môže pochváliť výsledkom až 26,4%. To čiastočne zodpovedá úrovni trhového stropu, ktorú uvádza Coinmarketcap. Dnes sú bitcoiny na 1. mieste, ethereum na 2. mieste a cardano je na 4. mieste.

Austrálski investori do kryptomien vsadili aj na dogecoiny a binance coiny, ktoré sa podľa výsledkov Finder môžu pochváliť výsledkami 23%, respektíve 14,6%.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár