Vedci vyvinuli rýchle, energeticky efektívne algoritmy ťažby bitcoinov

od Simona

Quantum Blockchain predstavil nový algoritmus ťažby bitcoinov, ktorý vám umožňuje zvýšiť rýchlosť a energetickú efektivitu súčasných ťažiarov. V tlačovej správe z 23. mája spoločnosť uviedla, že vývojové práce viedli k vytvoreniu prvých dvoch znalostných algoritmov, ktoré riadia výpočty SHA-256.

V súčasnosti prebiehajú testy, pričom Quantum sa snaží zbierať dáta v reálnom čase, aby posilnil svoju existujúcu databázu. Výsledky boli získané v teste s názvom metóda A. Tím tiež vykonal ďalší test, nazvaný metóda B. Metóda ťažby založená na znalostiach vyžaduje použitie vlastného ASIC.

Potvrdenie výsledkov testu

Úspech testu znamená, že zlepší súčasnú teóriu ťažby Bitcoinu pomocou komerčných ASIC. Už teoretická analýza ukazuje zlepšenie. Quantum však poznamenáva, že výsledky je potrebné potvrdiť v experimentálnom testovaní.

Quantum tiež potvrdilo prebiehajúce testy na kvantovej verzii algoritmu SHA-256. Spoločnosť má v úmysle podať ďalší patent po získaní teoretického potvrdenia výsledkov.

Francesco Gardin, generálny riaditeľ a výkonný prezident QBT, vysvetlil pokrok spoločnosti pri zlepšovaní existujúcich ťažobných zariadení:

„Zároveň pokračujeme v práci na zlepšovaní dizajnu integrovaných obvodov pre tradičnú ťažbu ASIC. Robíme to optimalizáciou algoritmu SHA-256 a jeho kremíkovej implementácie. Náš kvantový tím úspešne vykonal prvý správny kvantový výpočet redukovanej verzie SHA-256. V súčasnosti sa mení na plnú SHA-256.“

Spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve dodala, že dosiahla nový míľnik po simulácii „extrémne vylepšenej“ simulovanej kvantovej verzie algoritmu SHA-256. Zrejme to bolo prvýkrát, čo boli dosiahnuté presné výsledky.

Ťažba BTC

Integrácia s komerčnými počítačmi

Quantum zdôrazňuje, že má v úmysle sledovať, či počet dostupných qubitov v ďalšej fáze komerčných kvantových počítačov umožní úplné výpočty SHA-256. Táto úloha je naplánovaná na najbližšie dva mesiace.

Pokiaľ ide o zverejnenie ďalších výsledkov, Quantum uviedol, že vzhľadom na zložitosť úlohy neexistuje žiadny konkrétny harmonogram.

Riešenie Quantum možno považovať za míľnik pre sektor kryptomien. Najmä ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že ťažba bitcoinov sa mnohokrát dostala pod paľbu kvôli spotrebe energie.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár