V priebehu týždňa opustili burzy bitcoiny v hodnote 2 miliárd USD

od Simona

Trh s kryptomenami nedávno zažil náhly krach. Nečakane sa však grafy zmenili z červenej na zelenú. Zároveň došlo aj k masívnemu odlivu BTC z búrz.

NEWSLETTER okrypte.sk

Konkrétne viac ako 108 200 BTC odišlo z peňaženiek najväčších kryptoburz od 14. júna. Vyplýva to z údajov Glassnode, ktoré vo svojom tweete z 21. júna zdieľal analytik Ali Martinez.

Inými slovami, len za jeden týždeň boli z búrz stiahnuté bitcoiny v hodnote 2,21 miliardy dolárov (na základe kurzu BTC v čase písania).

Čo to znamená?

Prílev a odliv financií z búrz sa zvyčajne mení so zmenami nálady na trhu. Zatiaľ čo nárast prílevu naznačuje zvýšený predajný tlak, masívny odlev naznačuje zvýšený nákupný tlak.

V tomto prípade to znamená, že viac účastníkov na trhu s kryptomenami je ochotných bitcoin radšej kúpiť ako predať alebo sa rozhodne uložiť svoje aktíva na bezpečnejšom mieste. Ak bude táto situácia pokračovať niekoľko dní, môže to byť aj znak blížiaceho sa býčieho trendu.

Kurz bitcoinu

V čase písania tohto článku sa bitcoin pohyboval okolo 20 480 dolárov, čo je pokles o 4,5 % počas dňa a 7,9 % za posledných sedem dní.

Medzitým, napriek tomu, že sa token vrátil nad hranicu 20 000 USD, hlavný stratég trhu InTheMoneyStocks.com Gareth Soloway zistil, že BTC môže klesnúť až na 10 000 USD.

Medzitým Mike McGlone, známy analytik komoditného trhu pracujúci pre Bloomberg, povedal, že verí, že kryptomena číslo jedna začína narážať na dno. Odvolával sa na množstvo technických ukazovateľov vrátane kĺzavého priemeru.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár