bitcoin ako zakonne platidlo

Tretí najbohatší muž Mexika investoval 60 % svojho bohatstva do bitcoinov

0 komentárov

Ricardo Salinas Pliego, tretí najbohatší človek v Mexiku, prezradil, že 60 % svojho bohatstva venoval investovaniu do bitcoinov. Miliardár je zarytým odporcom fiat mien a dlhopisov. Pred časom ich dokonca označil za „strašnú investíciu“.

Pro-bitcoin a anti-fiat postoj

Generálny riaditeľ Grupo Elektra a majiteľ mexického mediálneho konglomerátu TV Azteca, Ricardo Salinas, zopakoval svoju podporu kryptomenám na konferencii Bitcoin 2022 v Miami. Priznal tiež, že 60 % svojich likvidných aktív investoval do pôvodnej kryptomeny.

Zvyšných 40 % jeho portfólia tvoria akcie súvisiace s ťažkými aktívami, ako sú plynové, ropné a zlaté bane:

„Určite nemám žiadne väzby. Mám 60 % v bitcoine a bitcoinových akciách, potom 40 % v akciách s ťažkými aktívami, ako sú ropa, plyn a zlaté bane, a za tým si stojím“.

Stojí za zmienku, že v roku 2020 Salinas investoval iba 10% svojho portfólia na trhu s kryptomenami. Zvyšných 90 % investície tvorili rôzne drahé kovy.

Mexičan je tiež jedným z najväčších kritikov fiat mien. Podľa jeho názoru by sa ľudia mali vyhýbať americkému doláru, euru a iným národným menám, inak riskujú, že ich budú kontrolovať vlády.

Pred časom poradil:

Salinas a bitcoiny v priebehu rokov

Mexičan je už roky horlivým zástancom základnej kryptomeny. Svoje prvé nákupy BTC uskutočnil v roku 2016, kedy bola cena bitcoinu iba 800 dolárov. V roku 2020 vyzval investorov, aby sa zamerali na bitcoin, pričom tvrdil, že ide o oveľa lepší investičný nástroj ako „bezcenné“ papierové peniaze.

Minulé leto to označil za „zlato moderného sveta“. Zdôraznil, že BTC má obmedzenú ponuku, ľahko sa prepravuje a má obrovskú likviditu. Preto by ho mal mať každý investor.

„Bitcoin je aktívum, ktoré má medzinárodnú hodnotu a obchoduje sa s ním s obrovskou likviditou po celom svete. Z tohto dôvodu by mal byť v každej peňaženke“.

Krátko nato Mexičan povedal, že strávil veľa času analyzovaním výhod bitcoinu. Keďže si bol istý svojimi vyhliadkami, prisahal, že ho bude držať ďalších 30 rokov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár