Takmer 10 % domácností vo vybraných krajinách eurozóny vlastní kryptomeny

od Simona

Štúdia Európskej centrálnej banky (ECB) ukázala, že až 10 % domácností vo vybraných krajinách eurozóny vlastní kryptomeny.

NEWSLETTER okrypte.sk

Holandské domácnosti sú lídrami na trhu s kryptomenami

Štúdia ECB o investičnom správaní spotrebiteľov zistila, že približne 10 % domácností v šiestich európskych krajinách (Belgicko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Španielsko a Holandsko) vlastní kryptomeny. 37 % z tejto skupiny uviedlo, že investovali približne 1 065 USD do bitcoinov alebo altcoinov. 29 % minulo 1 065 až 5 350 USD na investíciu a 13 % investovalo až 10 700 USD.

Zdá sa, že Holanďanov najviac zaujala nová trieda aktív, keďže 14 % miestnych domácností je vystavených kryptomenám. Francúzsko je na konci rebríčka len so 6 %.

ECB odhadla, že najväčšiu skupinu investorov na trhu s kryptomenami tvoria mladí muži, vzdelaní ľudia a ľudia s rozsiahlymi finančnými znalosťami:

„V priemere mladí dospelí muži a dobre vzdelaní respondenti častejšie investovali do kryptomien.“

Na druhej strane ECB pri príležitosti zverejnenia výsledkov prieskumu upozornila, že kryptomeny nie sú vhodným investičným nástrojom pre každého investora. V tejto súvislosti vyzval predstaviteľov EÚ, aby urýchlene pripravili legislatívu na reguláciu trhu.

prijatie kryptomien

Čo bráni ľuďom investovať do kryptomien?

Ďalšia štúdia realizovaná online platformou CouponFollow, môže pomôcť vysvetliť, prečo mnohí ľudia stále stoja bokom a boja sa nákupu kryptomien.

42 % z 1 100 respondentov uviedlo, že nerozumejú, odkiaľ pochádza hodnota kryptomien. Až 39 % sa bojí investovať do aktív, ktoré sa vyznačujú vysokou volatilitou cien.

Viac ako tretina (35 %) sa domnieva, že kryptomeny „vyzerajú ako podvod“. 31 % priznalo, že neinvestovalo do BTC a altcoinov z bezpečnostných dôvodov a 24 % nevedelo, ako takéto digitálne aktíva vôbec kúpiť.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár