Najväčší brúsený diamant na svete bol predaný za 4,3 milióna dolárov v kryptomene

Enigma, čierny diamant považovaný za najväčší výbrus na svete sa predal za 4,3 milióna dolárov v digitálnych aktívach. Šperky teraz vlastní americký podnikateľ Richard Heart, ktorý ich premenoval na „diamant HEX.com“.

od Martin Tkáč

Diamant kúpený za milióny v kryptomenách

Začiatkom tohto roka popredný umelecký trh Sotheby’s oznámil, že usporiada aukciu vzácneho 555,55 karátového diamantu, ktorý je možné kúpiť za kryptomeny. Šperk bol daný do aukcie v Londýne medzi 2. a 9. februárom.

Ponuku vyhral Richard Heart, podnikateľ, autor a filantrop, ktorý ju kúpil s digitálnymi aktívami v hodnote 4,3 milióna dolárov.

Američan je kryptomenový veterán. Založil okrem iného blockchainovú spoločnosť HEX. V nedávnom tweete 42-ročný muž oznámil, že šperky budú teraz pomenované podľa svojej entity – „Diamant HEX.com“.

Na rozdiel od väčšiny diamantov hlboko na planéte sa ten spomínaný našiel na povrchu. To naznačuje, že mohol prísť z vesmíru.

Sotheby’s vysvetľuje:

Predpokladá sa, že tento špecifický typ čierneho diamantu vznikol buď dopadom meteoritov produkujúcich prirodzené chemické usadzovanie pár, alebo má mimozemský pôvod. Z výbuchov supernov, ktoré vytvorili diamantové asteroidy, ktoré sa nakoniec zrazili so Zemou.

Odborníci odhadujú, že diamant môže byť starý 2,6 až 3,8 miliardy rokov. V surovej podobe vážili šperky vyše 800 karátov.

Diamanty a kryptomeny

Napriek tomu, že ide o najväčší a jeden z najvzácnejších diamantov, „diamant HEX.com“ nie je najdrahší, ktorý Sotheby’s vydražil za kryptomeny.

Minulé leto spoločnosť predala „Key 101.38“ za približne 12 miliónov dolárov v digitálnych tokenoch. Stal sa teda najdrahším fyzickým predmetom, ktorý sa kedy vydražil výmenou za kryptomeny.

Meno tajného záujemcu spoločnosť nezverejnila. Napriek tomu kúpil šperky v BTC a ETH. V tom čase to boli jediné digitálne aktíva, ktoré Sotheby’s akceptovala.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár