Platforma Coinbase Pro bude ukončená do konca roka 2022

od Simona

Najväčšia americká kryptomenová burza Coinbase, oznámila koniec svojej platformy Coinbase Pro. Nástroj určený pre pokročilých obchodníkov, ktorí používajú Coinbase, bude preč do konca roka 2022.

NEWSLETTER okrypte.sk

Koniec Coinbase Pro

Kryptomenová burza v stredu oficiálne oznámila, že jej pokročilá obchodná platforma sa na konci roka 2022 vypína. Coinbase Pro bol spustený v roku 2018 pre skúsených obchodníkov, ktorí vykonávajú technickú analýzu a obchodujú priamou interakciou.

Coinbase nasleduje tieto zmeny a prenesie tieto obchodné funkcie na Coinbase.com. Tie poskytujú používateľom burzy prístup k decentralizovanému portfóliu aplikácií, vkladaniu a požičiavaniu finančných prostriedkov v digitálnych aktívach.

Tieto zmeny boli oznámené začiatkom marca tohto roku a teraz sú dostupné online. Ako bolo oznámené, v najbližších týždňoch budú v mobilnej aplikácii Coinbase spustené aj pokročilé obchodné funkcie.

Tieto zmeny nadobudnú účinnosť v čase, keď Coinbase opäť čelí zvýšenej konkurencii iných búrz s kryptomenami, vrátane Binance. Americká pobočka najväčšej platformy na obchodovanie s digitálnymi aktívami na svete Binance.US včera oznámila, že oslobodzuje niektoré bitcoinové transakcie od poplatkov, čo sa premietlo do poklesu akcií Coinbase o 9,7 %.

Coinbase znižuje počet zamestnancov

V dôsledku nedávneho kolapsu trhu s kryptomenami boli mnohé spoločnosti v tomto sektore nútené znižovať náklady a dokonca prepúšťať niektorých zamestnancov. Coinbase tiež musela prijať tento druh akcie a výsledkom bolo, že spoločnosť Briana Armstronga znížila počet zamestnancov o 18 %, čiže o viac ako 1000 ľudí.

Pred poklesom, keď trh prekvital a hlavné kryptomeny prudko stúpali, Coinbase najala približne 5 000 zamestnancov za 1,5 roka. Ako si môžete prečítať v prihláške, ktorú Coinbase podala SEC, približne 1 100 ľudí na tomto zozname bude teraz prepustených.

„Keďže sme nútení konať vo veľmi neistej dobe, chceme sa uistiť, že dlhotrvajúcu krízu úspešne prežijeme. Náklady na našich zamestnancov sú príliš vysoké na to, aby sme efektívne zvládli tento neistý trh. Akcie, ktoré dnes podnikáme, nám umožnia zvládnuť toto obdobie s väčšou istotou, aj keď bude výrazne predĺžené,“
povedal Armstrong, generálny riaditeľ Coinbase

Coinbase odhaduje, že znáša 40 – 45 miliónov USD z celkových nákladov na reštrukturalizáciu súvisiacich s odstupným a ďalšími výhodami pri ukončení pracovného pomeru.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár