Štát Kalifornia zrušil zákaz darovania kryptomien na politické kampane

od Simona

Kalifornské úrady zrušili zákaz darovania kryptomien na politické kampane. Je v platnosti už takmer 4 roky.

NEWSLETTER okrypte.sk

FPPC ruší zákaz darovania kryptomien

Kalifornský orgán zodpovedný za dohľad nad financovaním politických kampaní vo štvrtok oznámil, že štátne a miestne úrady budú opäť môcť získavať prostriedky vo forme digitálnych aktív na svoje volebné aktivity.

Hlasovanie štátneho výboru pre čestné politické praktiky (FPPC), ktoré sa začalo minulý mesiac, o otázke „príspevkov v kryptomenách podľa nariadenia 18421.2“ malo za následok zrušenie zákazu tohto typu akcií. Trvalo takmer štyri roky a bolo predstavené počas predchádzajúceho prepadu kryptomien v novembri 2018.

Kalifornia sa pripojila k 12 ďalším štátom a District of Columbia, ktoré prijímajú dary v digitálnych aktívach na politické účely. Majú tiež nesúvisiaci finančný limit na množstvo darov, ktoré možno na kampaň poskytnúť.

kalifornia btc

Predchádzajúce zákony neumožňovali ľuďom v politike zbierať alebo prijímať finančnú podporu prostredníctvom kryptomien. Našťastie pre nich je toto ustanovenie už zrušené. Každý, kto požiada úrad, má teraz zákonnú možnosť získať podporu v digitálnych minciach, ale pod jednou podmienkou. Prijaté dary musia byť okamžite prevedené na FIAT.

Obavy z toho, ako by sa dali kryptomeny využiť na zníženie transparentnosti kampaní, ovplyvnili rozhodnutie FPPC zakázať im politické kampane. Za štyri roky sa odvetvie digitálnych aktív značne rozrástlo a dozrelo, keďže adopcia kryptomien sa zvýšila.

„Pri príprave tohto zákona sme sa museli zaoberať neodmysliteľnými problémami s kryptomenami a príležitosťami, ktoré predstavujú pre nelegálne financovanie,“ povedal to hlavný poradca FPPC David Bainbridge počas štvrtkového zasadnutia výboru

Odteraz musí byť politická podpora poskytovaná v kryptomenách smerovaná cez amerického spracovateľa platieb kryptomien alebo „inú službu“ podľa prísnych opatrení KYC a odpovedaním na súdne výzvy na registráciu.

Anonymne darované kryptomenové prostriedky politickým výborom budú premlčané. Navyše tí, ktorí chcú prispieť, budú podliehať obmedzeniam identifikácie, vrátane zhromažďovania mien, adries, profesií a zamestnávateľov každého darcu v čase darovania.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár