SpaceX začne akceptovať DOGE ako spôsob platby

od Martin Tkáč

Ak všetko pôjde podľa plánu, Elon Musk môže začať povoľovať platby DOGE za predplatné Starlink. SpaceX tak pôjde v stopách Tesly.

NEWSLETTER okrypte.sk

Zaplaťte DOGE za Starlink

Len štyri mesiace po tom, čo výrobca elektrických vozidiel Tesla začal akceptovať dogecoiny (DOGE) ako formu platby za nákupy svojho tovaru, Elon Musk oznámil svoj ďalší plán. Tentokrát o rozšírení platobných možností svojej spoločnosti na prieskum vesmíru, SpaceX. Podľ jeho vyhlásení na Twitteri, SpaceX čoskoro umožní platby DOGE. Stojí za to dodať, že Musk to navrhol už dávnejšie.

Musk, generálny riaditeľ spoločností SpaceX a Tesla, je od roku 2019 oddaným zástancom ekosystému DOGE. Odvtedy vytrvalo propaguje dogecoin ako spôsob platby. Predtým bol otvorený aj pre bitcoiny, ale nakoniec sa rozhodol, že ich vydávanie bolo neekologické a Tesla prestala prijímať BTC ako platobný prostriedok.

Ďalšou vecou, ​​​​ktorú spoločnosť robí, je, že môže znova povoliť možnosť platby v BTC, ale za určitých podmienok, o ktorých sme písali tu.

starlink a prijimanie DOGE

Záchranca DOGE

Ale vráťme sa k dogecoinu. Musk propagoval túto, napokon v istej fáze zabudnutú kryptomenu svojimi tweetmi. Napríklad napísal, že by chcel byť generálnym riaditeľom projektu. Často svojimi príspevkami manipuloval s cenou DOGE, čo ho zrejme veľmi bavilo.

DOGE teraz potrebuje Muska viac ako kedy predtým. Ako ukazujú údaje na cenovom grafe, DOGE klesol zo svojho ATH, teda z 0,68 USD na približne 0,08 USD.

Je však možné, že Muskove tweety stačia na to, aby projektu prinavrátili zašlú slávu. Napríklad v decembri 2021 spoločnosť DOGE získala 25 % po tom, čo šéf Tesly potvrdil, že spoločnosť prijme kryptomenu ako formu platby za svoje produkty.

Približne v tomto čase tiež napísal, že DOGE je lepšia možnosť dennej platby ako BTC.

Muskove problémy

Musk má tiež nejaké problémy. Pre svoju obľúbenosť sa stal terčom hackerských útokov. Tentoraz siahli po … deepfake. Viac o prípade sme písali tu.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár