Nový SCAM využíval deepfake Elona Muska

od Martin Tkáč

Ďalší scam s kryptomenou využil popularitu Elona Muska. Tentokrát bol ale použitý deepfake a ten bol dosť nekvalitný.

Video ukazuje falošného Muska, ktorý hovorí o „novom investičnom projekte“, do ktorého by ľudia mali vložiť svoje peniaze, aby získali „30% dividendy každý deň po zvyšok svojho života“.

 

Toto konkrétne video však nie je veľmi presvedčivé, keďže Muskov hlas znie veľmi neprirodzene. Samozrejme, niekto, kto nepozná hlas generálneho riaditeľa Tesly, môže naletieť.

Sám Musk na Twitteri napísal, že na žiadnu investíciu rozhodne nenabádal

Ku kauze sa vyjadril aj Billy Markus, spoluzakladateľ Dogecoinu:

Niekto dosť hlúpy, aby do toho investoval, si zaslúži stratu peňazí, no zároveň si podvodníci zaslúžia stráviť život vo väzení.

scam

Musk sa často stáva obeťou podvodníkov

Je potrebné dodať, že Musk sa často stáva obeťou podvodníkov. Na Twitteri môžete nájsť profily, ktoré sa za neho vydávajú a navrhujú darovanie financií na daný projekt, čo je vraj zázračný spôsob, ako znásobiť naše úspory. Preto je vždy dobré skontrolovať pravosť vašich účtov. Ako? Je to ľahké.

Stačí sa pozrieť na používateľské meno. Skutočný Musk je @elonmusk.

Za pripomenutie stojí aj masívne hacknutie niekoľkých VIP účtov na Twitteri v roku 2020. Potom skupina zločincov prevzala profily medzi inými Muska, ale aj Joe Bidena – vtedajšieho kandidáta na prezidenta USA. Požiadali používateľov internetu, aby posielali kryptomeny na adresy, ktoré uviedli. Mala to byť skvelá investícia, ale je zrejmé, že to bol ďalší podvod.

Pamätajte, je nepravdepodobné, že nejaká slávna postava priamo propaguje startup s kryptomenou a žiada vás, aby ste jej poslali svoje bitcoiny. Keď uvidíte tento typ žiadosti na sociálnych sieťach, hneď by sa vám v hlave mala rozsvietiť červená kontrolka!

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár